Rusija pasirengusi dialogui su Lietuva, pareiškė Matvijenko

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/russia/... 2018-12-05 08:36:31, skaitė 162, komentavo 3

Rusija pasirengusi dialogui su Lietuva, pareiškė Matvijenko

Anot Rusijos politikos atstovės, ji tikisi, kad šis ne pačių geriausių Rusijos ir Lietuvos santykių puslapis bus užverstas

VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Rusija yra pasirengusi dialogui ir bendradarbiavimui su Lietuva, su kuria santykiai pastaraisiais metais klostėsi sunkiai, antradienį pareiškė Rusijos Federacijos tarybos pirmininkė Valentina Matvijenko, susitikusi su Europos Parlamento atstovu iš Lietuvos Rolandu Paksu.

"Mes esame pasirengę dialogui, kad būtų sukurti abipusiai naudingi santykiai, žinoma, visų pirma, atsižvelgiant į abiejų šalių nacionalinius interesus", — cituoja Matvijenko RIA Novosti.

Kol kas, anot Federacijos tarybos pirmininkės, Rusijos santykiai su Lietuva vystosi pagal neigiamą scenarijų, ir tai, visų pirma, kenkia Lietuvos interesams.

"Atrodo, kad Lietuvos prezidentė ėmėsi griežčiausio ES politikos Rusijos atžvilgiu vedlio vaidmens", — sakė ji.

Matvijenko pabrėžė, kad Lietuvos valdžia pažeidžia tarptautinę teisę, "bausdama kitaip manančius pagal Baudžiamąjį kodeksą" ir versdama Rusijos žiniasklaidą dirbti "labai sudėtingomis sąlygomis".

Be to, ji pridūrė, kad Rusijai kelia nerimą situacija dėl mokymo rusų kalba Lietuvoje.

"Tai labai mus liūdina, ir mes tikimės, kad šis ne pats geriausias Rusijos ir Lietuvos santykių puslapis bus užverstas", — pabrėžė Federacijos tarybos pirmininkė.