Žurnalistas atskleidžia, kaip populiarioji žiniasklaida apgaudinėja visuomenę (II dalis)

Autorius: Minfo.lt Šaltinis: https://minfo.lt/pasaulis/stra... 2019-01-14 16:51:29, skaitė 130, komentavo 0

Žurnalistas atskleidžia, kaip populiarioji žiniasklaida apgaudinėja visuomenę (II dalis)

Žurnalistas atskleidžia, kaip populiarioji žiniasklaida apgaudinėja visuomenę (I dalis)

Laiškas

Visi keliai veda į tą dieną, kai W. Arkin pareiškė kritiką „NBC“ ir „MSNBC“ elektroninio laiško forma, kurį išsiuntė daugybei gavėjų.  

Jūs galite perskaityti visą laišką, jis pateiktas po šia eilute.

Mano patirtis, susiduriant su iššūkiais ir pavojais - kaip niekad reikalinga,  tačiau, atrodo, jog ji nėra vertinama. Aš esu pasimetęs, nesu nei naujienų reporteris, nei susidomėjęs Trumpo cirku...

Manau, kad egzistuoja didelė problema: nors jie neužtikrina saugumo ir apsaugos, tačiau nacionalinio saugumo lyderiams ir generolams mes leidome elgtis, kaip jie nori. Nepaisant to, kad kariaujame, nėra nė vieno gero karo lyderio ar vizionieriaus. Nėra nė vienos sielos Vašingtone, kuri galėtų patvirtinti, jog jie laimėjo ar sustabdė nors vieną konfliktą. Galbūt jie – D. Petraeus ir W. Clark – tik daug šneka, tačiau nieko nesiruošia daryti, deja, visa karta nacionalinio saugumo lyderių neatliko nieko doro. Tačiau mes (ir kiti), įskaitant buvusius partizanus, kurie slepiasi po „analitikų“ kauke, priimame juos. Mes nekreipiame dėmesio į empirinę tiesą: Nėra nė vienos šalies artimuosiuose rytuose, kuri būtų saugesnė šiandien nei buvo prieš 18 metų. Pasaulis tapo kur kas labiau susiskaidęs ir pavojingesnis...

Windrem vėl mane privertė grįžti į „NBC“ tam, kad prisijungčiau prie naujų tyrimų padalinių, prieš prasidedant prezidentinėms kampanijom. Aš maniau, jog misija buvo išsilaisvinti iš nenutrūkstančių karų ir mesti iššūkį Hillary Cliton žiaurumui. Tuo metu „NBC“ buvo įdomus laikotarpis, nes visi žvalgėsi per petį, stebėjo viceprezidentą bei kitus aukšto rango politikus, pasirodančius populiariojoje žiniasklaidoje. Tačiau rinkimus laimėjo Trumpas ir tyrimai persikėlė į „Twitter“,  sukėlė sumaištį ir prarado kryptingumą, o nacionalinio saugumo ir politinės žiniasklaidos valdymo versijos vis keitėsi. Aš galiu patvirtinti, jog „NBC“ tiesiog ėmė kopijuoti nacionalinio saugumo įstaigą – užsiėmusi ir pelninga. Nė vienas karas nelaimėtas, tačiau kamuolys vis dar žaidime.

Aš manau, jog nacionalinio saugumo įstaiga Trumpo valdymo metu ne tik nesusilaukė „smūgio“, bet įgijo dar daugiau galios. Dabar ji dar autonomiškesnė ir beveik nepralaidi kritikai. Aš taip pat manau, kad visuomet tokia atsargi „NBC“ pasimetė savo nuobodaus nuosaikumo ir kontraversiškose minčių liūnuose ir tapo vyriausybės prieš Trumpą gynėja, atviros ir subtilios grėsmės prekeivė ir iš visko labiausiai mylinti procedūras ir protokolus, (įskaitant rezultatus). Aš sutinku, jog yra daug informacijos, kurią reikia pranešti, tačiau aš dar labiau nerimauju, nes tiek daug informacijos mūsų nepasiekia. Taigi, aš noriu atsitraukti ir pagalvoti, kodėl vyksta tiek mažai pokyčių, susijusių su Amerikos karais.

Mūsų kasdienybės sūkuryje, nešiojant Donald Trump kalinio etiketę, aš mąstau – kaip visi kiti – mes praleidžiame tiek daug. Žmonės, kurie nesupranta juos supančios terpės arba spaudimo, garsiai teigia, kad tai kontroliuoja korporacijos ar dar blogiau, kad partizanai. Kartais aš šmaikštaudamas atsakau draugams, jog jei jie žodžiu partizanai apibūdina niujorkiečius ir vašingtoniečius prieš visą likusią šalį, tuomet jie teisūs.

Aš supratau, koks atskirtas buvau, kai pažvelgiau į įvairias D. Trumpo nekompetentingas institucijas: jo troškimas pagerinti ryšius su Rusija, denuklearizuoti Šiaurės Korėją, pabėgti iš artimųjų rytų, iškelti klausimą, kodėl mes kovojame Afrikoje, netgi jo žvalgybos ir FTB atakos. Žinoma, jis yra nekompetentingas ir neišmanantis apsišaukėlis. Ir vis tiek aš esu nustebintas, kaip greitai „NBC“ paprieštaravo tam, kad palaikytų tą politiką, kuri kelia daugiau konfliktų ir karų. Rimtai? Mes neturėtume palikti Sirijos? Mes neturėtume ryžtis Šiaurės Korėjos pusiasalio denuklearizacijai? Net dėl Rusijos, nors mes turėtume susirūpinti dėl mūsų demokratijos trapumo, ji tokia pažeidžiama manipuliacijų, ar mes tikrai norime šaltojo karo? Ir tik nepradėkime šnekėti apie FTB: Ką? Mes dabar šią, istoriškai viską griaunančią instituciją, vaizduojame tarsi liūtą?

W. Arkin prisijungė prie daugelio kitų ir papasakojo, kaip viskas iš tikrųjų vyksta ir kaip populiarioji žiniasklaida iš „politinės patologijos: militarizmo ir katorgos tapo valstybės saugumo agentūromis.“

Dar keli pavyzdžiai

Dr. Udo Ulfkotte buvo geriausias Vokietijos žurnalistas ir redaktorius . Jis prabilo ir pareiškė, jog buvo priverstas paskelbti žvalgybos agentų atliktus darbus ir taip pat paminėjo, jog jei būtų nesutikęs, būtų praradęs darbą. Jis dalyvavo interviu, kuriame sakė:

„Aš dirbu žurnalistu jau 25 metus ir aš buvau mokomas meluoti, išduoti ir nesakyti tiesos visuomenei. Tačiau dabar matydamas, kaip Vokietijos ir Amerikos žiniasklaida bando sukelti karą Europoje bei Rusijoje – šiuo atveju jau nebėra kelio atgal, aš pasiruošęs atsistoti ir pasakyti garsiai, mano darbai, padaryti praeityje, nėra teisingi, aš manipuliavau žmonėmis, skelbiau propagandą apie Rusiją ir tai, ką mano kolegos daro ir aš dariau praeityje, nėra teisinga, nes jie yra papirkti išduoti žmones ne tik Vokietijoje, bet visoje Europoje.“

Patyrusi, tiriamąja žurnalistika užsiimanti žurnalistė, ir buvusi „CBS NEWS“ tyrimų reporterė Sharyl Attkisson teigia, kad netikri žmonių judėjimai, finansuojami politikų ar korporacijų paveikia bei iškreipia populiariosios žiniasklaidos skelbiamas žinutes, nepriklausomai nuo to, ar jos tenkina politinius, ar korporacijų interesus.

Amber Lyon yra tris kartus „Emmy“ apdovanojimą laimėjusi žurnalistė, dirbanti „CNN“. Ji taip pat prabilo ir teigė, jog JAV valdžia moka pinigus populiariajai žiniasklaidai ir užsienio vyriausybėms tam, kad jos skelbtų iškreiptą informaciją apie tam tikrus įvykius. Ji taip pat pareiškė, kad Jungtinių Amerikos valstijų valdžia gali redaguoti populiariųjų žiniasklaidos portalų turinį.

Tai tik keli pavyzdžiai, jų yra kur kas daugiau.

„ „netikrų naujienų“ problema negali būti išspręsta tiesiog pakvietus teisėją, mes kaip piliečiai, kaip paslaugų vartotojai turėtume padėti vienas kitam. Mes šnekamės, mes dalinamės ir nurodome, kas yra netikra. Mes nurodome, kas yra tikra. Sprendimas blogai kalbai nėra cenzūra, sprendimas blogai kalbai – daugiau kalbų. Mes turime praktikuotis ir skleisti idėją, jog kritinis mąstymas yra svarbus, dabar - kaip niekada anksčiau, nes melas tampa vis populiaresnis“,- Edward Snowden.

Nota Bene

Tai, kas vyksta Žemėje šiuo metu, niekada nevyko anksčiau. Tai evoliucija, gigantiškas sąmonės poslinkis į priekį, todėl vis daugiau žmonių pamato tai, kas anksčiau buvo slepiama, o naujienomis, kurias mes išgirstame apie pasaulį ar įvykusius įvykius, dažnai yra manipuliuojama, tad jos įsitvirtina mūsų sąmonėje. Šiandien dažnai klausinėjame apie tai, ką girdime, nes niekada anksčiau nebuvo pateikta tiek pavyzdžių, iš kurių galime matyti, ar „sąmokslo teorijos“ ir lieka tik „sąmokslo teorijomis“.

Gali būti sunku pabusti ir suprasti, kad pasaulis nėra toks, koks jis vaizduojamas arba toks, kaip mus mokė, tad mes galime patirti pažinimo disonansą, bet galiausiai, mes esame kur kas daugiau nei esame įpratę manyti. Tik keldami klausimus apie pasaulėžiūrą, mes suprasime tai.

Šis didis „pabudimas“ ne tik leidžia suprasti, kur yra klasta ir apgaulė, bet taip pat padeda suvokti, kad esame dvasinės būtybės, patiriančios žmogišką gyvenimą, tačiau yra daug patirčių Žemėje, kurių mūsų sielos nebenori patirti. Mes esame pasiryžę judėti toliau, nusiimti papildomus ratukus ir skristi. Skaidrumas ir tiesa yra pagrindiniai pabudimo elementai. Informacija yra šviesa, be tiesos ir skaidrumo negalėsime judėti į priekį ir patirti viską, ką gali žmogus. Tai jaudinantis laikmetis, kuriame gyvename.