Lietuvos teisėsaugos triumfas: 9-metė nebus išvežta į Naująją Zelandiją

Autorius: Loreta Fokienė Šaltinis: https://minfo.lt/aktualijos/st... 2019-01-18 08:07:19, skaitė 206, komentavo 5

Lietuvos teisėsaugos triumfas: 9-metė nebus išvežta į Naująją Zelandiją

Trečiadienį, sausio 16 dieną Vilniaus apygardos teismas paskelbė verdiktą tarptautinio įvaikinimo byloje: 9-metė mergaitė lieka Lietuvoje, šeima iš Naujosios Zelandijos jos įvaikinti negali. 

Jau galime drąsiai pasidžiaugti, kad gyvename teisinėje valstybėje. Stipri teisinė gynyba ir viešumas - rimti ginklai kovoje su galima korupcija ir neskaidrumu.

Paaiškėjo, kad šiuo konkrečiu atveju tarptautinis įvaikinimas buvo pradėtas nesilaikant nustatytų procedūrų. Be to, pasimatė Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos klaidos, teismo įvertintos kaip rimta kliūtis galimam įvaikinimui.

Teismas galimai atsižvelgė ir į tai, kad prašymą sesers nuolatinei globai pateikė iš Anglijos 25 metų grįžęs jos brolis Arūnas Leščiauskas. Be to, mergaitę globoti išreiškė norą ir viena Lietuvos šeima. 

Šiuo metu mergaitė grįžo į Kauno globos namus, tačiau tikėtina, kad ten neužsibus ir greitai keliaus į savo naujus nuolatinius namus. Kur jie bus - lietuvių šeimoje ar pas brolį Didžiojoje Britanijoje - spręs teismas.

Šis pavyzdys akivaizdžiai rodo, kad verta viešinti problemas ir ieškoti teisinio sprendimo, nepasiduodant išankstiniam spaudimui ir sisteminės žiniasklaidos formuojamai nuomonei. Tuo labiau, kad yra Seime politikų, kurie iš tiesų rūpinasi savo rinkėjais ir yra neabejingi jų problemoms.  9-metės brolis Arūnas Leščiauskas kreipėsi į Seimo narį Mindaugą Puidoką, kuris neliko abejingas vyro siekiui užsitikrinti sesers globą ar bent jau neleisti, kad ši būtų išvežta už daugiau nei 17 000 kilometrų ir atskirta nuo brolių bei seserų. 

Labai tikėtina, kad stiprėjant pilietinei visuomenei bus priimtos ir „valstiečių" lyderio Ramūno Karbauskio pateiktos kompromisinės pataisos dėl vaiko teisių apsaugos sistemos, kurios buvo parengtos M. Puidoko suburtoje ir kuruotoje ekspertų darbo grupėje. Tikimasi, kad tokiu būdu tėvams bus užtikrintas advokatas ir nemokama teisinė gynyba toms šeimoms, kurios neturi finansinių galimybių užsitikrinti teisinę gynybą pačios.