Apie partizanus civilių ir nėščios moters žudikus aprašo Delfis. Ar iš tų partizanų žudikų atimtos pensijos ir ordinai bei medaliai?

Autorius: Durnių Laivo Kapitonė Šaltinis: http://ldiena.lt... 2019-04-01 08:32:36, skaitė 345, komentavo 4

Apie partizanus civilių ir nėščios moters žudikus aprašo Delfis. Ar iš tų partizanų žudikų atimtos pensijos ir ordinai bei medaliai?

Apie partizanus ir partizanų darbelius rašo Delfis

Mindaugas Jackevičius
Politikos aktualijų žurnalistas
2018 m. balandžio 5 d.:

"Istorija, kurią bandoma perrašyti: iššaudytus nekaltus žmones išvadinę stribais buvo priversti atsiprašyti"

- "partizanai iš tikro išžudė niekuo dėtą Lebrikų šeimą – iš viso penkis asmenis. Tai paaiškėjo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui (LGGRTC) atlikus pakartotinį istorinį archyvinį tyrimą"

- "Centro darbuotojas laiške Lebrikų artimųjų atsiprašė už tai, kad brutalaus nusikaltimo aukas įvardijo buvus stribais"

- "Lebrikų šeimos tragedija įvyko 1947 m. gruodį, naktį iš 7 į 8. Tą naktį Šilalės rajone, Vaičių kaime, partizanų nužudyti sutuoktiniai Stanislovas Lebrikas (70 m.) ir Rozalija Lebrikienė (67 m.), jų sūnūs Kazys (40 m.) ir Jonas (30 m.) bei nėščia marti Aleksandra (25 m.)"

- "„Kai išžudė, išvogė viską, nieko neliko, nebuvo kuo per laidotuves aprengti. Iki šiol niekas nežino, už ką išžudė, aišku, kaimo žmonės iki šiol vardija, kas žudė, kad dalyvavo broliai Beržiniai ir kiti. Gal dėl kokio keršto, gal dėl vagystės“"

- " „Jis ir buvo visos egzekucijos liudininkas, jis iki ryto liko kraujo klane prie lavonų, kol kaimynai pamatė, kad iš kamino nerūksta dūmai ir suprato kažką įvykus"

- "„Kaimynas vėliau papasakojo, kaip žiauriai buvo sudaužyta senutė, jos smegenys buvo ištaškytos, jas rinko. Pirmiausia jie buvo kankinami. Senutė buvo su kailiniais, matyt, reikėjo kailinių, o jei peršausi, kraujas suteps, tai senutę daužė. Bet vis tiek kailiniai krauju apsitaškė nuo kitų. Kaip tokius žmones galima pavadinti? Aš noriu šiuos žmones surasti. Nebuvo jie patriotai, jie tik plėšė, prievartavo ir nebuvo jokie kovotojai už laisvę“, – apie budelius kalbėjo J. Lebrikienė"

- "Kartu jis pripažįsta laiku neatkreipęs dėmesio į LGGRTC leidinyje „Lietuvos gyventojų genocidas“ publikuotą informaciją. Šiame leidinyje paskelbtas sovietinės okupacijos aukų vardynas, jame nurodyta, kad penkių asmenų Lebrikų šeimą nužudė NKVD (stribai)"

-„Mes žudikų ieškome, mes ir rašte prašėme, kad atliksime tolimesnį tyrimą, kad partizanai juos nužudė, mūsų specialistai tą jau nustatė, o kokie motyvai buvai, kaip visas procesas vyko, per vieną dieną greičiausiai buvo priimtas koks nutarimas ar susitarimas, mes nemažai tokių atvejų esame ištyrę ir toliau tiriame. Mes nepadėjome taško“, – kalbėjo LGGRTC vadovė T. B. Burauskaitė

banditai

banditai

banditai

banditai