Landsbergio kišeninis Gėbelsas - Rasa Juknevičienė padėkojo Ukrainos judėjų oligarchato ir maidauninės perversmininkų chuntos statytiniui Piotrui Valcmanui (Porošenkai) už gerą tarnybą bendriems šeimininkams

Autorius: Rasa Juknevičienė Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/rjukne... 2019-04-23 13:48:29, skaitė 90, komentavo 0

Landsbergio kišeninis Gėbelsas - Rasa Juknevičienė padėkojo Ukrainos judėjų oligarchato ir maidauninės perversmininkų chuntos statytiniui Piotrui Valcmanui (Porošenkai) už gerą tarnybą bendriems šeimininkams

Ukrainiečiai pradeda dar vieną savo valstybės kūrimo etapą. Koks jis bus, svarsto visi, kam Ukraina rūpi. Gali būti, kad to nežino net ir pats naujai išrinktas prezidentas Volodymiras Zelenskis. Greičiausiai, kad supranta, jog lengvesnis etapas baigėsi, nes tikroji politika yra sudėtingesnė, nei rinkimų šou.

Man jis sudaro protingo žmogaus įvaizdį. Noriu tikėtis geriausio - V. Zelenskis išlaikys Ukrianos kelią tolyn nuo sovietmečio, kuris šią šalį sužeidė ypatingai sunkiai. Jeigu taip atsitiks, kad V. Zelenskis tęs kelią, kuris pradėtas po 2014 metų Maidano, tai jo misija bus ypatingai svarbi, nes jis bus užkirtęs kelią sugrįžti Kremliaus planui. Už jį balsavo ir tie, kuriems NATO, ES tebėra nežinoma žemė.

Naujajam prezidentui teks nelengvi uždaviniai. Ukrainiečiai, kiek juos pažįstu iš savo vizitų į šią šalį, pokalbių tiek su politikais, tiek su kitais žmonėmis, yra linkę labai greitai nusivilti tais, kuriuos tik ką išrinko. Sakysite, ir Lietuvoje to turim, bet ukrainiečiams tai būdinga daug daug labiau. Ne kartą teko jiems sakyti, kad kantrybė taip pat yra vertybė. Gal todėl naujasis prezidentas debatuose stadione sakė, kad jis pažada nesiekti antros kadencijos, dirbs tik vieną. Suprantama, jis irgi žino ukrainiečių nekantrumą. Viktoras Juščenko irgi pralaimėjo po pirmos kadencijos, o Viktoras Janukovyčius klastojo rezultatus, kad išsilaikytų.

P. Porošenko, kai bus vertinamas ne iš šių dienų emocijos, o iš laiko perspektyvos, ypač kai kada nors po keleto dešimtmečių bus minimos Ukrainos narystės NATO kurios nors metinės, bus matomas kaip žmogus, padėjęs svarbiausius kertinius akmenis Ukrainos keliui į Vakarus. Taip, daug neišspręstų reikalų Ukrainoje, labai daug. Tačiau tai be galo svarbi valstybė Europos, įskaitant Rusiją, ateičiai.

Mums, Ukrainos draugams, verta padėkoti sunkią kadenciją pabaigusiam prezidentui ir palinkėti naujajam prezidentui drąsiai eiti nelengvu keliu į demokratišką, saugią, stiprią Ukrainą.