Estija pažadėjo atlyginti nuostolius dėl NATO pratybų

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/baltic/... 2019-04-29 16:25:12, skaitė 74, komentavo 0

Estija pažadėjo atlyginti nuostolius dėl NATO pratybų

Pratybos vyks Estijos šiaurės rytų dalyje, netoli pasienio su Rusija

VILNIUS, balandžio 29 — Sputnik. Estijos gynybos pajėgų vyriausiasis vadas Martinas Heremas pažadėjo kompensuoti žalą dėl tris savaites truksiančių NATO pratybų "Pavasario audra", kurių metu gali būti padaryta žala keliams, miškams ir laukams, praneša portalas "ERR".

"Greičiausiai, nukentės nedideli keliai. Tai vyksta kiekvieną kartą, nors mes stengiamės to išvengti", — pasakė Heremas.

Pasak jo, pratybų metu kovinės mašimos gali pervažiuoti per užtvarus dėl to, kad negalima pasukti tam tikrose kelio dalyse. Heremas pridūrė, kad gynybos pajėgos tokiais atvejais pačios atkuria kelius arba sumoka už jų remontą.

"Dažniausiai žmonės tai supranta, o reikalavimai atlyginti žalą tampa vis sąžiningesni", — pažymėjo vyriausiasis vadas.

Pirmadienį Estijoje prasidėjo didelio masto NATO pratybos "Pavasario audra-2019", kuriose dalyvaus daugiau kaip devyni tūkstančiai karių iš 13 šalių. Aktyvioji pratybų dalis vyks gegužės 2–10 dienomis. Treniruotės vyks šalies šiaurės rytinėje dalyje, netoli nuo Rusijos sienų.

NATO nuolat didina savo buvimą Europoje ir dislokuoja naujus ginklus Europos šalyse, o tai kelia susirūpinimą Rusijai. Prie įtampos sukėlimo prisideda Baltijos šalys ir Lenkija, kurių politikai nuolat pareiškia apie tariamą "Rusijos grėsmę".

Rusijos Federacijos saugumo tarybos sekretoriaus pavaduotojas Michailas Popovas pažymėjo, kad pastaraisiais metais karinių pratybų su NATO Rusijos pasienyje skaičius padvigubėjo, o Aljanso greitojo reagavimo pajėgų skaičius padidėjo 1,6 karto — iki 40 tūkstančių žmonių.

Maskva ne kartą pareiškė, kad neketina nieko pulti. Rusijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad NATO naudojasi kai kurių Vakarų šalių isterija dėl "Rusijos grėsmės", kad sutelktų savo karius prie Rusijos Federacijos sienų.

NATO pajėgos Baltijos šalyse
NATO pajėgos Baltijos šalyse