JAV kareiviai apmyžo Laisvės paminklą Rygoje

Autorius: Anno Šaltinis: https://eadaily.com/ru/news/20... 2019-04-30 12:00:24, skaitė 311, komentavo 10

JAV kareiviai apmyžo Laisvės paminklą Rygoje

Rygos savivaldybės policija nubaudė JAV kariškius už tai, kad myžo ant Laisvės paminklo, praneša agentūra LETA. Paminklas išniekintas buvo vakare. Savivaldybės policijos video stebėjimo centro darbuotojai pastebėjo kaip paminklo apžiūros aikštelėje du žmonės myža ant jo. Patruliai iš karto nuvyko į įvykio vietą ir išsiaiškino, kad abu vyrai yra JAV piliečiai. Kiekvienam buvo skirta 400 eurų bauda.

Rygos savivaldybės policijos atstovas Tomas Sadovskis pareiškė, jog nėra iš ko spręsti, kad vyrai išniekinę paminklą buvo girti.  

Gynybos ministerijos karinių - viešųjų ryšių departamento vadovas Kaspars Galkins patvirtino, kad tai buvo du JAV kariai kurie atvyko į apmokymus Latvijoje. Jis pridūrė, kad "jie sulauks sankcijų iš JAV armijos, kurios bus daug griežtesnė nei savivaldybės policijos bauda.“ Latvijos Gynybos ministerija „apgailestauja“ dėl to kas įvyko, nes  "tai meta šešėlį ant tūkstančių JAV karių ir kitų sąjungininkų, kurie tarnavo ar tarnaus Latvijoje“.


Šią situaciją pakomentavo Latvijos disidentas Aleksandras Gaponenko, jo atžvilgiu šiuo metu atliekamas tyrimas kaltinant jį  „antivalstybine veikla“:

„Tai juokinga ir liūdna. Prieš trejus metus man buvo iškelta baudžiamoji byla, nes padariau prielaidą, kad JAV kareiviai netrukus pradės myžti ant Laisvės paminklo. Aš jaudinausi, kad Latvijos šventovė bus išniekinta. Saugumo policija, samdomi ekspertai, prokurorai pasipiktino dėl to, kad išdrįsau net padaryti tokią niekingą prielaidą   ir ją vertino kaip keliančią neapykantą amerikos liaudžiai. To, kad girti kareiviai ir liaudis yra skirtingi dalykai, niekas net nenorėjo girdėti. Dabar mano prognozė išsipildė. O jau pirmadienį bus teismas, (vandalizmo aktas įvyko 2019.03.08) kuriame kaip tik bus svarstomas epizodas su mano prognoze apie Laisvės paminklo išniekinimo galimybę. Ir niekas nenori inicijuoti baudžiamojo proceso dėl tikrojo Latvijos šventovės išniekinimo? Ar straipsnis dėl neapykantos kurstymo taikomas tik prieš rusus - žmogaus teisių gynėjus? Tai,  kad aš gyniau latvių šventovę nuo galimo išniekinimo, nieko nedomina ?"