Iranas pagrasino nuskandinti Persijos įlankoje besisukiojančius JAV laivus

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/iranas... 2019-05-26 14:21:44, skaitė 167, komentavo 0

Iranas pagrasino nuskandinti Persijos įlankoje besisukiojančius JAV laivus

Irano generolas Morteza Korbani (Morteza Qorbani) pareiškė, kad jei Vašingtonas padarys menkiausią kvailystę, Iranas pasirengęs panaudoti slaptus ginklus, kurie nuskandins tris Persijos įlankoje besisukiojančius JAV karinius laivus: Šiuos laivus su visa įgula ir lėktuvais pasiųsime į jūros dugną.

Pentagonas nusprendė nusiųsti prie Irano sienos į Iraką bent 1500 papildomų karių.

Kokie yra minėtieji slaptieji Irano ginklai, nebuvo detalizuota, tačiau pastaruoju metu Teheranas pademonstavo naujoviškus povandeninius laivus, o vasarį pristatė raketą HOVEIZEH, galinčią nuskristi 1350 km. Taip pat neseniai Iranas surengė milžiniškas karines pratybas VELAYAT 97, kurios vyko Hormuzo sąsiauryje, Omano įlankoje ir šiauriniame Indijos vandenyne.

JAV ir Irano santykiai smarkiai pašlijo, kai prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) atsisakė toliau dalyvauti derybose su Iranu dėl branduolinių ginklų ir skyrė naujas sankcijas Teheranui. Šį JAV žingsnį pasmerkė daugybė šalių, tarp kurių yra ir Vašingtono sąjungininkės Europoje.

D. Trampui bendrą laišką parašė JAV karininkai, įspėdami nerizikuoti pabloginti situacijos Artimuosiuose Rytuose.

Irano užsienio reikalų ministras Mohamedas Džavadas Zarifas (Mohammad Javad Zarif) D. Trampo sprendimą perkelti papildomą skaičių JAV karių Artimuosiuose Rytuose pavadino ypač pavojingu viso pasaulio taikai.

M. Dž. Zarifo tegimu, Iranas pamatys Trampo galą, bet jis niekada nepamatys Irano žlugimo.

Šaltiniai: rusaitaipuolataine.lt, presstv.com