Teisių grupės smerkia Prancūzijos „baudžiamojo poveikio politiką“ migrantų atžvilgiu

Autorius: BNS Šaltinis: http://ldiena.lt... 2019-06-27 16:41:16, skaitė 159, komentavo 7

Teisių grupės smerkia Prancūzijos „baudžiamojo poveikio politiką“ migrantų atžvilgiu

Dvidešimt žmogaus teises ginančių grupių, įskaitant „Amnesty International“ ir „Medicins du Monde“ (Pasaulio gydytojai), trečiadienį sukritikavo Prancūzijos „baudžiamojo poveikio politiką“ šalies sulaikymo centruose laikomų migrantų atžvilgiu.

Pasak šių grupių, migrantų sulaikymo centruose jau nusižudė du žmonės, būta bado streikų, riaušių ir bandymo padegti atvejų. „Vyrai ir moterys žalojasi arba bando nusižudyti administraciniuose sulaikymo centruose (CRA)", sakoma nevyriausybinių organizacijų (NVO) laiške Prancūzijos vidaus reikalų ministrui Christophe'ui Castanerui.

Šie veiksmai yra „nepriimtinos politikos, sukuriančios itin didelį nerimą keliančią situaciją, rezultatas“, nors vyriausybė „nesureikšmina laisvės atėmimo užsieniečiams“, nurodo grupės, įskaitant prieglobsčio prašytojams ir pabėgėliams padedančią prancūzų organizaciją „Cimade“. „Baudžiamojo poveikio politika“ dažnai reiškia, kad šie žmonės yra uždaromi be perspektyvos būti sugrąžintiems į jų gimtąją šalį.

NVO laiške sakoma, kad stovyklose nėra skiriama dėmesio jų gyventojų psichikos sutrikimams, o tai tik komplikuoja problemas. Nuo tokių sutrikimų kenčiantys asmenys dažnai būna uždaromi atskirose patalpose, nesulaukia specialistų pagalbos, nurodoma jame. Praėjusią savaitę Prancūzijos aukščiausiasis administracinis teismas nurodė vienoje gimnazijoje, kur laikoma šimtai migrantų, įrengti geriamojo vandens taškų, dušų ir tualetų.

Pasak NVO, dabartinės migrantų gyvenimo sąlygos šioje gimnazijoje yra jų teisių pažeidimas. Regiono valdžios pareigūnams nurodyta per aštuonias dienas įrengti „pakankamai“ taškų ir informuoti maždaug 700 migrantų apie jų teises jų gimtąja kalba, sakoma įsakyme, su kuriuo susipažino naujienų agentūra AFP.