Lenkijos rusofrenikai įspėjo ES šalis dėl "suartėjimo su Rusija"

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/world/2... 2019-08-09 13:27:20, skaitė 120, komentavo 0

Lenkijos rusofrenikai įspėjo ES šalis dėl

Varšuva įsitikinusi, kad naujoji Europos Komisijos sudėtis turėtų išsaugoti griežtą politiką Maskvos atžvilgiu

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Lenkija įspėjo ES šalis, kad jos nebūtų per daug draugiškos Rusijai, nes tai duos Kremliui signalą, kad laikui bėgant "Europa leis jai išvengti atsakomybės". Apie tai interviu "Reuters" metu sakė Lenkijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Marcin Pšidač (Marcin Przydacz).

Visų pirma, jis kalba apie atsakomybę už Krymo prisijungimą prie Rusijos teritorijos, kas ateityje galėtų "sukurti pavojingą precedentą".

Politikas susirūpinęs, kad kai kurios ES šalys tampa draugiškesnės Maskvos atžvilgiu, o Lenkija nori būti tikra tuo, kad naujoji Europos Komisija ir toliau vykdys griežtą politiką.

"Atrodo, kad kai kurie Europos lyderiai nežino, jog jų veiksmai atrodo kaip bandymas atšildyti santykius. Jei taip, jų politika yra trumparegiška", — sakė Pšidač.

Jo manymu, ES turėtų įsiklausyti į Vidurio ir Rytų Europos, taip pat ir Baltijos šalių, kurios išreiškia susirūpinimą šiuo klausimu ir ragina sulaikyti "Rusijos agresiją", balsą.

Rusijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje ir aplink Krymą. Prieš Rusiją buvo įvestos sankcijos, Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, pakeitė importo kursą ir ne kartą pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba yra neveiksminga.

Be to, Baltijos šalys ir Lenkija nuolat skelbia apie tariamai didėjančią "Rusijos agresiją". Tačiau Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija nesiruošia nieko pulti.