Rusijos ir Baltarusijos pratybos „Zapad“ pagaliau turėtų baigtis karine intervencija į Lietuvą ir Baltarusijos okupacija

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/rusijo... 2017-02-10 07:41:50, skaitė 4533, komentavo 0

Rusijos ir Baltarusijos pratybos „Zapad“ pagaliau turėtų baigtis karine intervencija į Lietuvą ir Baltarusijos okupacija


Rašytojas Vaidas Saldžiūnas (viduryje) dažnas analitinių laidų analitikas. Nuotr. facebook.com

Nepriklausomas portalas delfi.lt drauge su naujienų agentūra BNS pranešė apie nerimo signalus dėl Rusijos karinių planų.

„Rugsėjį Rusija ir Baltarusija surengs dideles pratybas „Zapad“. Tokie kariniai mokymai vyksta kas kelerius metus, bet pastarąjį dešimtmetį Rusijos kaimynams ypač daug klausimų kelia „Zapad“ scenarijai, kurių oficialioji versija ir realūs veiksmai skiriasi. Šiemet Lietuva skirs didesnį dėmesį tokiam Kremliaus karinės galios demonstravimai, mat nerimaujama, jog šį kartą pratybomis viskas gali ir nesibaigti“, - skelbiama pranešime „Iš VSD – nerimo signalai dėl Rusijos karinių planų: šįkart gali neapsiriboti pratybomis“.

Informuojama, „jog Rusija rimtai ruošiasi galimam kariniam scenarijui“, o apie tai „jau ne vienerius metus kalba ekspertai, kariškiai bei politikai“.

Atskleidžiama, kad ne tik NATO ir ES šalis Lietuva turėtų tapti agresoriaus auka, bet taip pat gali būti Rusijos okupuota ir Baltarusija.

„Kai kurie baltarusiai nerimauja, kad Rusija jų šalyje dislokuos gerokai daugiau karių bei karinės technikos, nei įprastai, o tai sudarys sąlygas galimai šalies okupacijai“, - nurodoma straipsnio autorius.


Delfi.lt analitikų pateiktame žemėlapyje aiškiai matosi, iš kurių pusių NATO ir ES šalį Lietuvą puls Rusija.

Teigiama, kad „ankstesnėse „Zapad“ pratybose, kurios vykdomos jau nuo praėjusio amžiaus 8-ojo dešimtmečio, buvo mokomasi atblokuoti NATO neva blokuojamą Kaliningrado sritį bei suduoti triuškinamą smūgį Lenkijai ir Baltijos šalims“.

„Be to, anot kai kurių šaltinių, mokytas ir staigiai užimti šias valstybes, panaudojant desantą iš jūros ir oro“, - remiantis kai kuriais šaltiniais informuojami Lietuvos gyventojai.

Ekspertai.eu primena, kad Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius yra informavęs, kad Rusija gali pulti NATO šalį Lietuvą dar iki 2017 m. sausio 20 d., t. y. dar tik rengiantis naujai išrinktam prezidentui Donaldui Trampui (Donald Trump) užimti JAV prezidento postą. Laimei ši prognozė nepasitvirtino, tačiau dabar, per pratybas „Zapad“ turėtų pasitvirtinti.

Kiek anksčiau politikos specialistai mūsų šalies žmonėms buvo pranešę, kad Rusija visai netoli Vilniaus rengiasi invazijai į Lietuvą, kuri bus paskutinė.

Baltijos šalių gynybos ekspertai yra įspėję, kad siekdami užkariauti Lietuvą ir Baltijos šalis, pirmiausia rusai puls Švediją, kuri nepriklauso NATO, ir užims strategiškai svarbią Gotlando salą.

Taip pat yra tikimybė, kad puolimo prieš Lietuvą provokaciją gali suorganizuoti iš priešiškos šalies atvažiavę turistai į Klaipėdą.

Nereikia pamiršti, kad be to Rusija atnaujina ketvirčio amžiaus senumo bylas apie iš TSRS kariuomenės dezertyravusius kareivius ir imasi teisinio jų persekiojimo. 

Galiausiai Rusija gali pradėti Trečiąjį pasaulinį karą užimdama Latvijos miestus, o Juodkrantėje laipinasi Rusijos specialiosios paskirties karinių daliniai ir t.t.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas š. m. sausio pabaigoje Lietuvos visuomenę informavo, kad ties Lietuvos-Rusijos siena telkiamos beprecedentės rusų karinės pajėgos ir technika.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, šiuo metu viešinti Baltijos valstybių viršūnių susitikime Rygoje, pasakė: „Matome, kad grėsmės yra įvairios, jos didėja, tame tarpe mes laukiame su nerimu „Zapad 2017“ pratybų, kurių metu koncentruojamos labai didelės ir agresyvios pajėgos, demonstratyviai karui ruošiamasi su Vakarais“.

Pasak šalies vadovės „Rusijos keliama konvencinė ir nekonvencinė grėsmė verčia ne tik stiprinti NATO gynybą ir atgrasymą, bet ir pačią Europą prisiimti didesnę atsakomybę už savo saugumą“.

„Būtina nuosekliai didinti gynybos finansavimą, tiek modernizuoti karines pajėgas, tiek stiprinti atsaką į hibridines grėsmes“, - prezidentę cituoja Prezidentūros portalas prezidentas.lt.

Susiję:

Rusija bando pravežti į Ukrainą atominę bombą. Išskirtinis interviu su desantininku Stepanu