Kuo baigsis skambios kratos ir PR kampanija? Pažiūrėsim, kaip teismą dėsim

Autorius: Blogeris Zeppelinusas Šaltinis: https://plus.google.com/u/0/11... 2015-03-20 12:43:45, skaitė 4779, komentavo 0

Kuo baigsis skambios kratos ir PR kampanija? Pažiūrėsim, kaip teismą dėsim

Dėl šios dienos aktualijos.

Kaip jau visi žino, teisėsauga atliko kratas pagarsėjusių koloradinių internautų namuose. Pagal jau senokai pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl garsiojo Šiaulių radikalo Ž.Razmino platintų kvailokų lapelių.

Žiniasklaida ir dalis internautų apie šį įvykį trimituoja apie kažinkokią didelę pergalę prieš Putino penktąją koloną, bei aprašinėja tuos procesinius veiksmus taip džiaugsmingai, tarsi būtų kalamas paskutinis kuolas į grafo Drakulos krūtinę.

Kita dalis internautų graudinasi dėl prasidėjusių nepagrįstų represijų prieš kitaminčius ir Laisvą Žodį, kaipo tokį.

Šiuo atveju praskleiskime verbalinius šiukšlynus ir pažvelkime į faktus, kuriuos praneša žiniasklaida:

A) ikiteisminis tyrimas dėl antikonstitucinių grupių ar organizacijų kūrimo ir veiklos buvo pradėtas dar metų pradžioje, aptikus Ž.Razmino ir jo bendraminčių platintus lapelius;

B) Sulaikytųjų nėra. Įtarimai šiame ikiteisminiame tyrime kovui baigiantis dar niekam nepareikšti - net pačiam Ž.Razminui, kuris neneigė tų lapelių autorystės

C) "...kai bus kratų rezultatai, o jų galime tikėtis galbūt kitą savaitę, GALI BŪTI [o gali ir nebūti], jog pranešimai apie įtarimus dėl antikonstitucinių grupių ar organizacijų kūrimo ir veiklos kai kuriems asmenims bus įteikti“, – teigė S. Minkevičius.

Prisiminkime, kad Baudžiamasis kodeksas numato atsakomybę tiems, „kas kūrė organizacijas ar ginkluotas grupes, turinčias tikslą neteisėtu būdu pakeisti Lietuvos valstybės konstitucinę santvarką, kėsintis į jos nepriklausomybę, pažeisti teritorijos vientisumą“, taip pat dalyvavimą tokių grupių veikloje.

Už tai numatomas laisvės atėmimas nuo trejų iki dešimties metų.

Ar bus kas nors apkaltintas pagal šį straipsnį šioje byloje? Pažiūrėsime.

Sprendžiant iš to, kas apie tų veikėjų veikla yra žinoma viešai, tokia byla teisminės perspektyvos neturės.

Taip, žmogeliai su dideliu entuziazmu, garsiai tarškindami puodais bei parėkaudami ėmėsi putinistinio Agitpropo savanorių pagalbininkų vaidmens. Taip, jie tikrai aktyviai reiškė savo pažiūras ir jas platino visais įmanomais būdais.

Taigi, ta lėkštučių-šnekučių kompanija ir jos veikla gali būti vertinama, kaip prorusiška, antilietuviška, antiukrainietiška, etc. etc. - epitetų galima sugalvoti daug ir vienas už kitą skambesnių, bet "...organizacijos ar ginkluotos grupės, turinčios tikslą neteisėtu būdu pakeisti Lietuvos valstybės konstitucinę santvarką, kėsintis į jos nepriklausomybę, pažeisti teritorijos vientisumą“ kūrimas?

Labai abejoju.

Nebent VSD ir policija žino tai, ko nežinome mes.

Panašu, kad variantų yra viso labo du:

A) VSD ir policija remiasi ne tik vieša tų asmenų veikla, tačiau turi rimtos medžiagos su įrodymais bei įkalčiais apie jų pogrindinę veiklą, kuriant organizaciją ar ginkluotą grupę, turinčią antikonstitucinių kėslų.

Tuomet jiems bus pateikti kaltinimai ir įvyks teismas. Kaip ir pridera demokratiškoje šalyje, kurioje niekas negali būti paskelbtas kaltu, kol jo atžvilgiu nėra įsigaliojęs teismo nuosprendis.

B) Nėra jokios rimtos medžiagos, o visa tai, ką mes matome ir girdime tėra tai, kas vadinama profilaktinio poveikio priemonėmis kitaminčių atžvilgiu.

Kratos, kompiuterių poėmiai ir viešųjų ryšių kampanija yra ne rimto pasirengimo teismui stadija, bet savitiksliai veiksmai, kuriais siekiama padaryti poveikį ir šiek tiek įbauginti tuos veikėjus. Kad jie apsiramintų bei nuleistų ausis. Jokia reali bausmė jiems negresia, bus apsiribota tampymu bei tąsymu.

Ir toks variantas atitinka demokratinių šalių praktiką, dirbant su įvairiomis antivalstybinės pakraipos grupuotėmis.

Apie grėsmę demokratijai ir žodžio laisvei bus galima kalbėti tuomet, jeigu juos bus bandoma teisti ir sodinti TIK už tai, ką jie nesislapstydami viešai išdarinėjo internetuose, kalbėjo TV ir spaudoje, pritempiant tai prie antivalstybinių organizacijų kūrimo pagal BK straipsnį.

Kuris visai NE apie tai sako.

Vienžo, dar kiek palaukime su vertinimais - greitai taps aišku, kuris variantas tikrasis.