Dar vienas "kosminių šulerių" projektas: kaip apvogti mases, žadant nuskraidinti zondą į artimiausią mums žvaigždę Kentauro Proksimą

Anonimusas
+ 3 - 2
Autorius: Anonimusas
Šaltinis: http://ldiena.lt...
7536-06-15 (2018 m.), skaitė 246
2

Ailono Masko įkvėpti piarinių lėšų įsisavintojai sugalvojo dar vieną "žmonijos projektą", kurio vardan iš lengvatikių lochų per valdišką biudžetą pasivogs krūvą pinigų.

Breakthrough Starshot projekto – zondo skrydžio į artimiausią mums žvaigždę Kentauro Proksimą – komanda praeitą savaitę paskelbė kvietimą siūlyti technologinius sprendimus, kaip būtų galima sukurti reikalingą šviesos burę.

Šviesos burė – tai lengvas veidrodiškas audinys, kuris atspindėtų Saulės ar galingo lazerio šviesą ir taip būtų įgreitinamas. Prie burės prikabinus krovinį – zondą – pastarasis nulėktų kartu su bure.

Iš principo technologijos veikimas yra pademonstruotas, tačiau skrydžiams Saulės sistemoje burės nenaudojamos, nes Saulės šviesos sukuriamas greitinimas yra labai menkas, o šviesti į zondus galingais lazeriais – neefektyvu ir neekonomiška.

Breakthrough Starshot projekto techninės specifikacijos kelia didelį iššūkį: keleto gramų masės zondą reikės įgreitinti iki 20% šviesos greičio, t. y. 60 tūkstančių kilometrų per sekundę. Tam burė turės būti labai didelė, lengva ir tvirta. Tokiu greičiu skrendantis aparatas Kentauro Proksimą pasiektų per 20 metų.

Per artimiausius penkerius metus ketinama investuoti 100 milijonų dolerių bandant lazerio ir burės sistemą, per kitus penkerius turėtų būti sukurtas veikiantis prototipas, o per dar dešimtį – galutiniai zondai, kurie bus siunčiami į kelionę. Jei šio plano pavyks laikytis, pirmąsias nuotraukas iš Kentauro Proksimos sistemos turėtume gauti po mažiau nei 50 metų.


60% Plius 60% Plus
40% Minus 40% Minus
3   2
Pridėti naują straipsnį

Nori prisidėti? Dalinkis straipsniu arba rašyk savo!

Komentarai: 2

2. Mindė iš kaimo 0 0
2018-06-16 06:45:17

Senovėje žmonės apimti nevilties mesdavo į jūrą butelį su laišku viduje. Dabar tai Vjadžerį paleidžia su auksiniu disku viduje, tai burinį zodą į kitos žvaigždės sistemą kliedi kad paleis. Čia tas pats, kad nuo pirstelėjimo veromosios jėgos laivelis perskros jūrą. Tik kas pirstels iš ten, kad šitas zondas sugrižtu ?

1. Anonimas 3 0
2018-06-15 15:03:25

nu ir nuo to alga pakils, zombiai žmonėmis taps?

viešai nebus rodomas, įvesk, jeigu nori gauti pranešimą apie kitų komentarus

Siųsti komentarą

VISI STRAIPSNIAILIETUVAPASAULISKAIMYNAISMAGUMAI


Laisva informacija - laisvas žmogus!

Straipsnių TOPas

Reklama

Paveiksliukai


VideoDraugai

VISUOMENĖS SAUGUMO KONCEPCIJA

Puslapis feisbuke


Švieskis150 metų Maksimui Gorkiui! Pilnas raštų rinkinys lietuviškai

Mus skaito