Premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas - „​Vilniaus degtinės“​ lobistas?

Autorius: minfo.lt Šaltinis: https://minfo.lt/aktualijos/st... 2020-03-05 11:32:00, skaitė 734, komentavo 0

Premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas - „​Vilniaus degtinės“​ lobistas?

Trečiadienio vakare savo Premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas ir Ekstremalios situacijos Visuomenės informavimo grupės vadovas Skirmantas Malinauskas savo feisbuko paskyroje pažadėjo pasitraukti iš pareigų, jeigu kitą savaitę „savo rankose nelaikys pirmųjų pagamintų dezinfekcinio skysčio talpų“.

Savo įraše jis mini: „SAM atstovės buvo pavadintas „Vilniaus degtinės“ lobistu, nes:

1. Pirmadienį suorganizavau susitikimą SAM. 
2. Antradienį Vyriausybėje susitikau su vienintelės spirito gamyklos Lietuvoje vadovu.
3. Nuolatos kėliau ir keliu klausimą, kada rankose laikysiu pirmą dezinfekcinį skystį, kurio poreikis vien valstybės reikmėm po paskutinio pasitarimo išaugo nuo 200 iki 600 tonų per mėnesį.“

Visuomenininkei Vilma Matusevičiūtei Danauskienei taip pat neprasprūdo pro akis tai, kad premjero patarėjas išskiria vieną gamintoją. Savo feisbuko paskyroje ji negaili aštrių žodžių, komentuodama S.Malinausko elgesį:

„Ei, alio?! Jūs ten, Gedimino 11?!!! #Skverneli???

Kokiu chloru Vyriausybės koridorius purškiat, kad čia vienam vaikinui jau kaifas iki tiek paėjo, jog žmogus ne tik ministrus atleidinėt imasi, kariuomenę vaiko, tuoj ginekologu pasidarys, bet ir be jokios interesų painiojimo baimės, įsistatęs kiaulės akutes, atvirai lobina vieną šnapso gamyklą, ir jau net ultimatumais varo kairėn dešinėn?

Skirmantas Malinauskas? A užrūkei ko? Keisk žolę! Šita per daug veža.

O dabar - iš esmės, dėl ko čia marškinius ant krūtinės plėšosi Skirma, ir kur čia tas šnapsas pakištas.

Šiandien Lietuvoje yra 17 įmonių, jau iš anksčiau turinčių leidimus gaminti biocidinius produktus komercinei rinkai, pardavimui, tarp jų – ir dezinfekcinį skystį. Žemiau surašysiu ir jų pavadinimus. Visos jos gamina tą trucą, tik pajėgumais ne koronavirusiniais, ir dabar kalbasi su SAM dėl pajėgumų padidinimo.

Ir nei viena jų, deja, neturi savo bičiuliuose Liudvikas Andriulis. Nes Liudvė (atsiprašau, neturiu gal teisės taip familiariai, bet surizikuosiu) - ne tik Gabrieliaus Landsbergio svainis. Liudvė - įtakingas influenceris. Turintis dar įtakingesnių draugų, irgi influencerių.

Ir tokiems yra, kaip pasakytų Tomas Dapkus, pajabatj***, ant bendrų tvarkų, įstatymų ir lietuvaičių sveikatitės.

Ne dėl koronaviruso grėsmės čia viskas, oi ne. Ir jau tik ne iš altruizmo begalinio. Viskas - dėl galimybės tą tručyzną eksportuoti į užsienį. Kinams, japonams, italams, prancūzams, visiems, kuriuos tas virusiukas COVID - 19 pjauna.

Ir realiai tai čia bazaras kilo dėl to, kad "Vilniaus degtinei", treptelėjus kojele, #Veryga nepuolė parašų ant leidimų nepatikrintų skystimėlių dėt, kad šie galėtų gražiais euriukais šnapso fabrikėlio sąskaiton gultis, o mandagiai paprašė - ne, ne į eilę su kitom 17-ka dezinfekcinio skysčio gamintojų atsistoti, o tiesiog atnešti formulytes to gaminti numatyto skystimuko, dezinfekatoriaus, biociduko, kuriuo ketina prekiauti.

Tik tiek. Kad žinotų Lietuva, kas per sudėtis tame skystimukyje, nes kai pradės tauta kanopas verst, ar pasipils kokie nudegintom rankom - kas atsakys? Ministras!

Ir čia - valio valio - ant kelio pasipainioja Skirma. Ambicingas ir jaunas, jau spėjęs įsijausti į Tautos Gialbėtojo vaidmenį. Visagalis. Kaip koks Viktoras Saulė Pranckietis Pirmasis.

Ir kala Skirma - arba šnapsas ir parašai, arba nafik!!! Atsistatydinu!

Skirma, nedelsk! Rašyk prašymą jau dabar, kad iki savaitgalio spėtum atsiskaitymą susitvarkyti.

O nuo pirmadienio, kas galėtų paneigti, žiūrėk ir koks viešųjų ryšių korporatyvinio departamento direktoriaus postas "Vilniaus degtinėje" pačiam atsirastų.

Tik iki to laiko išmušk iš Verygos tą parašą, būk žmogus. Skirma, būk!

P. S. Firmų, turinčių leidimus gaminti dezinfekcinį skystį, Lietuvoje sąrašas:

UAB „BHC group“
AB „Higėja“
UAB „Burbuliukas ir CO“
UAB „Danushis Chemicals“
UAB „Retrorega“
UAB „BS Chemical“
UAB „Koslita“
G. Skiparienės įmonė
UAB „Inžinerinė ekologija“
UAB Inovacinė firma „MKDS“
UAB „Berchem“
UAB „Topcolor“
UAB „Vox pharmaceutica”
UAB „Lietlieta“
UAB „BIOK laboratorija“
UAB „Ekochemeta“
UAB „Ruvera“

(Kalba netaisyta - red.pastaba)