Britanijos pareigūnai pripažįsta: Dešimtys tūkstančių koronaviruso tyrimų rezultatų buvo suklastoti ir padauginti 2 kartus

Autorius: minfo.lt Šaltinis: https://minfo.lt/pasaulis/stra... 2020-06-14 13:54:00, skaitė 1304, komentavo 2

Britanijos pareigūnai pripažįsta: Dešimtys tūkstančių koronaviruso tyrimų rezultatų buvo suklastoti ir padauginti 2 kartus

Didžiojoje Britanijoje dešimtys tūkstančių „Covid-19“ testų buvo padauginti iš dviejų kartų ir įskaičiuoti į Vyriausybės pateiktą oficialų sąrašą, pripažino visuomenės sveikatos pareigūnai.

Diagnostiniai tyrimai, kurių metu seilių ir nosies tepinių mėginiai imami iš to paties paciento buvo skaičiuojami kaip paimti iš dviejų pacientų, o ne kaip iš vieno.

Anglijos sveikatos ir socialinės globos bei visuomenės sveikatos departamentai patvirtino informaciją apie dvigubos apskaitos vedimą.

Tokiu būdu buvo padidinta daugiau kaip 20 procentų kasdien pateiktų diagnostinių testų skaičių. Ši dalis buvo daug didesnė anksčiau nei krizės metu, prieš pridedant vadinamųjų „namų tyrimų“ rezultatus prie visos dienos sumos.

Remiantis Vyriausybės duomenimis, pranešta apie beveik 350 000 daugiau atliktų tyrimų nei žmonių, kurie buvo tiriami pandemijos pradžioje.

Neatitikimas didžiąja dalimi paaiškinamas tuo, kad tam pačiam asmeniui buvo du kartus skaičiuojami paimti jo paties seilių ir nosies mėginiai.

Anglijos visuomenės sveikatos biuras prižiūri ir tikrina sunkiai sergančių pacientų, taip pat svarbiausių šalies darbuotojų, tyrimus.

Tyrimo metu yra paimamas tepinėlis iš burnos ir nosies, taip pat seilių mėginys. Nors abu šie tyrimo mėginiai paimami iš to paties paciento, Vyriausybė juos kasdien skaičiuoja kaip paimtus du kartus.

Tai nėra pirmas kartas, kai Vyriausybė yra „sugaunama“ klastojanti bandymų duomenis. Praėjusį mėnesį ji taip pat buvo apkaltinta įtraukusi tūkstančius vadinamųjų „namų testų“, kurie buvo paskelbti tuomet, kai dar nebuvo nebuvo baigti, siekiant įvykdyti užsibrėžtą tikslą – atlikti 100 000 koronaviruso testų.

Jon Ashworth parlamento narys, „Shadow Health“ sekretorius, sakė:

„Ministrai jau yra gavę papeikimą už tai, kad bandė klastoti tyrimų rezultatus. Atrodo, kad jie neišmoko savo pamokos. Šie pateikti skaičiai privalo būti visiškai skaidrūs.“

Vyriausybė gegužės pradžioje paskelbė, kad padidins atliekamų testų kiekį nuo 100 000 testų per dieną iki 200 000 testų per dieną. Tačiau iki šiol per 20 dienų nuo paskelbimo daugiau testų 100 000 testų atlikta tik devynis kartus.

Pasaulio sveikatos ekspertai teigė, kad Vyriausybė turėtų nustoti sau kelti savavališkus tikslus, o vietoje to sutelkti dėmesį į pačių testų atlikimą ir skaidrumą, kad būtų išvengta Covid-19 infekcijų Jungtinėje Karalystėje.

Nicola Stonehouse, Lidso universiteto molekulinės virusologijos profesorė, sakė: „Nemanau, kad būtų naudinga sutelkti dėmesį tik į testų skaičių. Turėtume sutelkti dėmesį į tai, kad testai būtų naudojami protingai. Taip pat reikėtų žiūrėti į tai, kiek ir kokių kontaktų turėjo asmuo.“

Visuomenės sveikatos biuras teigė, kad yra ir kitų priežasčių, dėl kurių vienam asmeniui gali būti atliekamas daugiau nei vieną testas. Jie tai aiškino kaip testo pakartojimą gavus neaiškius rezultatus ir dar kartą patikrinus neigiamą rezultatą.

Edinburgo universiteto pasaulinės visuomenės sveikatos profesorius Devi Sridhar teigė:

„Užuot nustatę tikslų testų skaičių, turėtume žiūrėti į patvirtintų atvejų santykį su bendru tirtų žmonių skaičiumi (ir sumažinti šį procentą). Taip pat reikia stengtis atlikti testus operatyviai ir pateikti pacientams rezultatus kiek įmanoma greičiau."

„Augant pajėgumams, vis tik kuriant didžiulę visuomenės sveikatos infrastruktūrą su tyrimų vietomis visoje šalyje reikėtų jas kurti taip, kad jomis reguliariai galėtų naudotis socialinės globos darbuotojai, sveikatos priežiūros darbuotojai ir netgi mokytojai. Reikalingų testų skaičius yra susijęs su tuo, kiek konkrečiai žmonių norės būti ištirti.“

Anglijos visuomenės sveikatos ir Sveikatos ir socialinės rūpybos departamentas plačiau situacijos nekomentavo.