Naujausios apklausos ir prognozės pranašauja, jog respublikonai rinkimuose surinks didžiausią daugumą per beveik 100 metų

Autorius: minfo.lt Šaltinis: https://minfo.lt/pasaulis/stra... 2022-10-29 00:35:00, skaitė 407, komentavo 3

Naujausios apklausos ir prognozės pranašauja, jog respublikonai rinkimuose surinks didžiausią daugumą per beveik 100 metų

Nenumaldomai artėjant lapkričio 8-ajai darosi aišku, jog respublikonų partija yra ant politinės istorijos kūrimo slenksčio. Remiantis nauja „Fox Power Rankings“ apklausa, respublikonų partija gali užimti iki 233 vietų JAV Atstovų rūmuose, o Demokratų partijai numatomos 202 vietos.

Remiantis „RSBN”, JAV Senatas taip pat yra pasirengęs priimti solidžią respublikonų daugumą, o senatorius Rickas Scottas, praėjusią savaitę prognozavo, kad respublikonų partija greičiausiai surinks 55 vietų daugumą.

Neįtikėtina, kad Nate’o Cohn’o „New York Times“ ir „The Tilt“ analizė numatė: „Jei kiekviena rinkėjų apygarda baigtų 7 taškais geriau, lyginant su 2020 metų prezidento rinkimų rezultatais (Rep. +3) - respublikonams atitektų 259 apygardos – beveik penkiasdešimčia vietų daugiau nuo praėjusių rinkimų, o tai reiškia, kad respublikonai sudarytų didžiausią daugumą nuo pat Didžiosios depresijos laikų.”

Žinoma, respublikonų partija yra nuolat aukštai vertinama visuotiniame Kongreso balsavime artėjant 2022 m. vidurio kadencijai, o neseniai „New York Times“ bei Sienos koledžo atlikta apklausa prognozuoja keturių taškų pranašumą prieš demokratus.

Interaktyviosios apklausos toliau apibendrino visuotinį Kongreso balsavimą:

Screenshot%202022-10-28%20064556.png

Remiantis plačiai paplitusia apklausa, N. Cohnas tęsė savo analizę: „Kitaip tariant, dabartinis šis dviejų ar trijų taškų diapazonas potencialiai gali reikšti bet ką – nuo demokratų pergalės Senate iki to, kas pradeda atrodyti kaip triuškinanti respublikonų pergalė“.

Amerikiečiams 2022-ieji buvo sunkūs metai, dėl sparčiai didėjančios infliacijos ir siaubingų kainų kai kurie sunkiai pajėgė apmokėti savo sąskaitas.  Tiesą sakant, rekordinis išankstinis balsavimas Džordžijos valstijoje parodė, kad kadencijos vidurio rinkėjai yra entuziastingi ir pasirengę išreikšti savo nuomonę balsavimo biuleteniuose.

 

Per neseniai vykusį mitingą Robstaune, Teksase prezidentas Donaldas Trumpas paragino „MAGA” šalininkus lapkritį atiduoti savo balsus už respublikonus, kad Amerikos svajonė išliktų gyva.  „Jei norite išgirsti amerikietišką svajonę ir ją įgyvendinti taip, kaip mes ją išpildėme prieš kurį laiką... eikite ir balsuokite už respublikonus, geruosius, puikiuosius respublikonus“, – sakė jis.

Jei apklausos ir prognozės veda teisinga kryptimi, lapkritis gali žymėti respublikonų daugumos epochos pradžią, kurios JAV nebuvo matyti jau beveik 100 metų.