NAUJA AMERIKONIŠKA SIELA

Autorius: Michailas Bugakovas Šaltinis: http://ldiena.lt... 2023-04-14 20:29:00, skaitė 799, komentavo 15

NAUJA AMERIKONIŠKA SIELA

„Translyčiai žmonės sudaro Amerikos tautos sielą“, – pareiškė Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Dž. Baidenas Tarptautinės transseksualių asmenų matomumo dienos, kuri švenčiama kasmet kovo 31 diena, proga.

Visą laiką amerikoniška siela buvo tapatinama su demokratija, o jos simboliu laikoma didinga 93 metrų aukščio Laisvės statula to paties pavadinimo saloje Niujorke ir še tau…Gaunasi, kad transseksualūs žmonės dabar yra aukščiau visko. Nauja aukščiausia rasė. Virš jų tik dangus.

Siela, kaip žinia, yra nematerialus reiškinys. Europinėje filosofijoje sielos sąvoka vartojama kaip žmogaus vidinio pasaulio apibūdinimas. Ji apibendrina nematerinę konkretaus žmogaus substanciją, jo minčių, emocijų bei jausmų unikalumą.

Sielos sutapatinimas su visiškai materialiu reiškiniu, šiuo atveju „translyčiais žmonėmis“ , byloja apie keletą dalykų.

Pirma. Atsižvelgiant į visą JAV istoriją, kuri vadinama tautų ir žmonių „katilu“, tai gana logiška išvada. Tokios šalies sielos simboliu ir gali būti kažkoks makabriškas mišinys.

Antra. Nematerialaus reiškinio (sielos) sumaterinimas visiškai atitinka JAV kultūrinei tradicijai. Ir pragmatizmo filosofija ir realus gyvenimo būdas šioje šalyje yra totaliai materializuoti ir suvulgarinti.

Trečia. Simbolinė sielos materializacija tokiu klaikiu genderiniu pavidalu visiškai įsipaišo ir į vyraujančias amerikoniškos visuomenės vystymosi tendencijas, tampa jų savotišku apibendrinimu ir trigeriu.

Iš viso to galima daryti radikalią išvadą: kadangi Amerikos siela translytė, tai visi normalūs vyrai ir moterys yra besieliai padarai ir reiškiasi, kad jie arba ne amerikonai, arba net ne žmonės.

Šiuo atžvilgiu JAV sugrįžta į Europos Didžiųjų geografinių atradimų laikus, kai „akademinėse“ katalikų bažnyčios diskusijose buvo svarstomas klausimas – ar Amerikos indėnai turi sielą? Ginčai šiuo klausimu tęsėsi ilgokai, kol pagaliau 1537 m. birželio 2 d. popiežius Paulius III specialia bule pripažino indėnus žmonėmis su siela.

Panašu, kad dabar ir normalūs JAV gyventojai ir visas tradicinis aplinkinis pasaulis turintiems naują sielą amerikiečiams tampa savotiška “indėnų rezervacija“. Tenka laukti naujų akademinių sielovados specialistų ginčų kokioje nors Naujo Prisikėlimo bažnyčioje.