G. Landsbergį neramina siūlymai silpninti sunkiai pasiektas sankcijas Rusijai

Autorius: BūkimeVieningi.lt Šaltinis: https://bukimevieningi.lt/g-la... 2023-09-21 15:03:00, skaitė 371, komentavo 3

G. Landsbergį neramina siūlymai silpninti sunkiai pasiektas sankcijas Rusijai

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su Jungtinių Tautų (JT) Generalinio sekretoriaus pavaduotoja politiniams reikalams Rosemary A. DiCarlo aptarė JT vaidmenį siekti Rusijos atsakomybės už agresiją prieš Ukrainą.

„Jaučiame globalias Rusijos agresijos prieš Ukrainą pasekmes – matėme, kaip Rusija instrumentalizavo energetinius resursus ir jų kainas, tebesitęsia Rusijos tikslingos pastangos išstumti Ukrainą iš pasaulinės maisto rinkos. Rusijos mestas iššūkis tarptautinei teisei ir pasaulio tvarkai netruko išsilieti nestabilumo banga, kuri ritasi ir per kitus pasaulio regionus. Visa tai – išbandymas mūsų tvirtybei, todėl privalome susitelkti ir padaryti viską, kad Ukraina pasiektų pergalę, kad užtikrintume teisingumą ir atsakomybę tų, kurie atsakingi už šį agresijos nusikaltimą ir karo nusikaltimus. Tik Ukrainos pergalė užtikrins tarptautinės sistemos stabilumą“, – pažymėjo G. Landsbergis.

Lietuvos diplomatijos vadovas pažymėjo, jog alternatyvos Rusijos izoliavimui nėra, todėl Lietuvai kelia rimtą susirūpinimą siūlymai silpninti sankcijas Rusijai.

Susitikime išsamiai aptarti būdai paskatinti Ukrainos grūdų eksportą į pasaulines rinkas, Baltijos šalių uostų potencialas prisidėti prie šių pastangų. „Mes galime prisidėti prie JT ir Europos Sąjungos pastangų didinant Ukrainos grūdų eksportą per mūsų uostą. Tai padės Ukrainai, maisto trūkumą patiriančioms šalims ir didins spaudimą Rusijai“, – sakė G. Landsbergis.

Parengta pagal URM inf.