Užkandinei „Keulė rūkė“ – bauda dėl reklamose vykdytų sistemingų patyčių iš krikščionių

Autorius: ProPatria.lt Šaltinis: http://www.propatria.lt/2017/1... 2017-10-06 20:36:35, skaitė 1283, komentavo 1

Užkandinei „Keulė rūkė“ – bauda dėl reklamose vykdytų sistemingų patyčių iš krikščionių

Užkandinei „Keulė rūkė“ – bauda dėl reklamose vykdytų sistemingų patyčių iš krikščionių

Skandalingajai užkandinei „Keulė rūkė“ ketvirtadienį Vartotojų teisių apsaugos tarnyba skyrė 1,5 tūkst. eurų baudą už tai, kad savo reklamomis pažeidė visuomenės moralės principus ir niekino krikščioniškus simbolius. Užkandinės savininkai planuoja skųsti šį sprendimą.

Bauda „Keulė rūkė“ skirta už reklamas, kuriose itin nepagarbiai vaizduotas Jėzus Kristus, Švč. Mergelė Marija, taip pat krikščioniška maldaknygė.

Pirmojoje reklamoje vaizduota šalia mėsainio padėta maldaknygė su iš jos išplėštais lapais, aplaistytais padažu. Prie reklamos buvo prierašas: „Šiandien sekmadienis, ir mes švenčiam gyvenimą, ir šluostomės barzdas kvailomis maldomis.“

Tačiau tai buvo tik užkandinės reklamos kampanijos pradžia. Toliau skelbtos kur kas įžeidesnės nuotraukos. Antroji paskelbta su religiniu turiniu susijusi nuotrauka - kalėdinis sveikinimas, kuriame vaizduojamas nukryžiuotas Jėzus Kristus su kanapių vainiku ant galvos, rankose laikantis padažo buteliukus, o prie kryžiaus pririštas šventiniu kaspinu. Virš nukryžiuoto Kristaus matyti užrašas: „KEULĖS KALĖDOS UZH ROJU ŽEMĖJE“.

Vėliau paskelbta dar viena reklama, vaizduojanti Jėzų Kristų. Joje vaizduojamas besišypsantis ir akį merkiantis Kristus, siūlantis užkandinės maistą. Vietoje, kur religiniuose paveiksluose vaizduojama Švč. Jėzaus Širdis, reklamoje matyti Seimo narės Agnės Širinskienės atvaizdas.

Galiausiai, „Keulė rūkė“ paviešino reklamą, vaizduojančią nepadorius gestus rodančius vyrus, stovinčius prie nutapytos pusnuogės moters su aureole. Reklama paviešinta su tokiu prierašu: „Po tokio tūso kaip vakar tik atgailauti Shvch. mergeles glēby.“