BBC: žudynes Maidane pradėjo protestuotojai

Autorius: Versijos.lt Šaltinis: http://versijos.lt/bbc-zudynes... 2015-02-20 09:19:17, skaitė 6040, komentavo 1

BBC: žudynes Maidane pradėjo protestuotojai

BBC-žudynes-Maidane-pradėjo-protestuotojai-700x455.jpg

Britų TV kanalas BBC atliko nuosavą įvykių Maidane tyrimą ir padarė sensacingą Vakarų gyventojams išvadą. Paaiškėjo, kad pirmieji šaudyti pradėjo ne „Berkuto“ policininkai, o protestuotojai.

Būtent Maidano šalininkai pradėjo šaudyti į policiją iš konservatorijos pastato, nužudydami tris pareigūnus. Po to prasidėjo atsakomasis šaudymas iš policijos pusės. Šiuo metu trys pareigūnai kaltinami 39 Maidano dalyvių nužudymu. Kas kaltas dėl trijų policininkų ir mažiausiai 12 protestuotojų mirčių lieka neaišku. Mažiausiai keli iš jų buvo nušauti iš snaiperių ginklo. Taip pat, kaip liudija nukentėjusiųjų giminaičiai ir advokatai, valdžia kliudo tirti mirtis tų žmonių, kurie, tyrėjų nuomone, nebuvo nužudyti atsakomųjų policijos šūvių.

Primename, kad anksčiau pirmasis Vyriausiosios tyrimų valdybos viršininko pavaduotojas Vitalijus Sakalas paskelbė ne mažiau sensacingą pareiškimą. Jis pripažino, kad grupė tyrėjų, kurie užsiima rezonansinėmis žmogžudystėmis Maidane, daugiau nebeįtaria specialaus dalinio „Berkutas“ pareigūnų.

Be to, oficiali Ukrainos parlamento tyrimų grupė pripažino, kad kulkos, aptiktos įvykių vietoje Maidane vasario 20 dieną, negalėjo būti paleistos iš ginklų, kuriais ginkluotas „Berkutas“.

Savo ruožtu Reuters taip pat atliko nuosavą tyrimą – apklausė prokurorus, ekspertus, advokatus ir pačius Maidano dalyvius. Po apklausos žurnalistai suabejojo trijų „Berkuto“ pareigūnų, kuriuos sulaikė policija, kaltumu.

Be to, galima prisiminti skandalingai žiniasklaidoje į paviršių išplaukusį telefoninį pokalbį tarp Ketrin Ešton ir estų diplomato. Pokalbio metu pašnekovai kalbėjo apie tai, kad Maidano snaiperius galėjo kontroliuoti opozicija ir panaudoti juos, kad būtų pralietas kraujas ir peržengta riba.

Žiniasklaida taip pat prisiminė, kad 2014 metų pavasarį „sprogo“ dar viena informacinė bomba – išplaukė atsitiktinai padarytos tomis dienomis nuotraukos, kuriose užfiksuoti „Dešiniojo sektoriaus“ smogikai, išnešantys iš viešbučio „Dnepras“ aiškiai karinės paskirties dėklus, tokiuose laikomi snaiperių šautuvai.

Beje, apie tai, kad Maidano dalyviai buvo ginkluoti, prasiplepėjo buvęs Ukrainos VRM vadovas Jurijus Lucenko, pareiškęs, kad „Maidane atsirado nedidelis kiekis ginklų. Ir tik tada „Berkutas“ sustojo už 50 metrų nuo scenos. Policija sustojo dėl to, kad pas mus buvo ginklų.“

O paskui, kaip jau visi žino, tie ginklai buvo paleisti į darbą ir…

Užbaigsime buvusio Ukrainos saugumo vadovo Aleksandro Jakimenkos žodžiais: „Protestuotojų Maidane žudynės, visos žudynės – tai pačių opozicionierių rankų darbas“.

O dabar apie tai prabilo ir anglai.

www