Žiniasklaida tarp eilučių: Delfis ragina įsigyti ginklų (o paskui paragins panaudoti)

Autorius: Vincas Šaltinis: http://www.delfi.lt/verslas/ka... 2015-02-22 12:53:14, skaitė 5810, komentavo 1

Žiniasklaida tarp eilučių: Delfis ragina įsigyti ginklų (o paskui paragins panaudoti)

Kaip visada knisdamasis informacijos pamazgų duobėje - "delfi" vėl radau straipsnį įdomiu pavadinimu: "Ūkininkas iš JAV glūdumos: o jūs ką, ginklų neturite?"

Šiaip straisnis visai neekstremistinis ir neprovokuojantis pasakoja apie paprasta amerikietį ūkininka ir jo veiklą. Straipsnio pabaigoje autoriai akcentuoja kad jis namuose turi ginklų ir tuo didžiuojasi. Čia nieko naujo aš ir taip žinau kad Amerikoje yra nesveikai daug ginklų ir man tai ATRODO NENORMALU, o tūlam amerikiečiui tai įprastas dalykas ir jam atrodo nenormalu kai ginklo neturi - suprask nenormalu kai negali nušauti į save panašaus (įdomai skamba?).

Šiaip ponas Hai Lee didžiuojasi ne pačiais ginklais, o šventąja karve - Amerikos konstitucija (kurios seniai valdantieji nesilaiko), jos suteikiama teise turėti namie ginklą ir esant reikalui jį panaudoti. Jo nuomone tai didžiulė laisvė ir teisė, kai tuo tarpu jis pats yra ne kas kitas kaip sistemos vergas citata:

"... tačiau Alabamos glūdumoje aplankytas H. Lee teigia, kad valdžios derybos jo nedomina. Vyras turi pakankamai kasdieninių darbų, kurie atima visą jo laiką ir mintis" - o ar tai kartais nėra moderni vergovė?

Jį smaugia mokesčiai, pelnas kasmet vis mažėja išlaidos didėja, per 10 metų dujos pabrango 3 kartus, kuras ir elektra taip pat turėjo pabrangti. Jis net negali leisti sau pasisamdyti berno pilnu etatu (pas jį dirba puse etato), jau nekalbant apie 2 ar 3 pagalbininkus. Ir vis dėlto kelis šimtus hektarų prižiūrėti yra pakankamai rimtas užsiėmimas. Žinoma dirbdamas vienas jis tikrai neturės laiko domėti politika, o SISTEMAI to tik ir reikia, kad ūkiškas žmogus su didele gyvenimo patirtimi, matęs kitą epochą (galintis palyginti praeitį su dabartimi) neturėtų laiko pasidomėti (ką jau kalbėti apie galimybę įtakoti), tuo kaip jį melžia ir kaip jis po truputį tampa savo paties namų nuomininku.

Taigi - ponas Hai Lee didžiuojasi ne pačiais ginklais, o galimybe juos turėti ir panaudoti. Esant realiam pavojui kyla didelis klausimas ar jis galės ir ar mokės juos panaudoti jei nuolat nesitreniravo, tuo labiau jei užpuolikų bus keletas, užpils netikėtai ir bus gerai organizuoti.

Kaip delfiui būdinga jis šokiruoja ne tiek straipsniais kiek antraštėmis. Iš esmės tos beletristikos dažniausiai neskaitau - užtenka prasibėgti pro antraštes ir jau aišku kokia žinią ("mesedžą") į visuomenės pasamonę krauna, bei stereotipus formuoja šitas modernusis "delfų orakulas" (primenu straipsnį: Mes "nuoširdžiai sveikiname" kolegas iš skandinavų bendrovės "DELFI", arba tiesiog - DELFIŲ orakulą, su 15-uoju gimtadieniu. Valio!?.. ). Ir pats patikimiausias visuomenės valdymas tai yra būtent NESTRUKTŪRINIS - per tam tikrų stereotipų formavimą. Užtrunka ilgai bet veikia užtikrintai.

Tai kokią gi žinią (mesedžą)  mus siunčia delfiukai? Ogi - kaip jūs aborigenai netolerantiški ir neprogresyvūs dar neužsivarėte ginklais iki ausų kaip amerikiečiai - pati darniausia visuomenė pasaulyje https://www.youtube.com/watch?v=slFRmW1OBpA, kodėl dar kiekvienuose namuose pas jus nėra po ginklo? ATSAKYMAS - o gi todėl kad mes dar ne tokie debilai ir savižudžiai kaip amerikiečiai.

Tokie straipsniai ("Ūkininkas iš JAV glūdumos: o jūs ką, ginklų neturite?") veikia mažų žingsnelių (Overtono lango) principu. Iš pradžių mus paragins įsigyti ginklų, o paskui paskatins juos panaudoti, priežastis gali būti betkokia. O kadangi aplinkui pilna neadekvačių, prichiškai ir emociškai nestabilių piliečių, ginklo turėjimas gali pakenkti aplinkinių ir pačių ginklų savininmų sveikatai. Prisiminkite galsiąją Draučių įstoriją. Žudikas jaunystėje dirbo aerodrome lėktuvų mechaniku, kai po "laisvės atgavimo" jis atsidūrė kaimo mėšlyne - neatlaikė psichika, ir vienas iš mažyčių niansų tas, kad jis turėjo šautuvą. Rezultatas apie 10 lavonų, o jį patį uždaužė tie kurių jis nespėjo nušauti. Tragedijos kaltininkas pasiekė ligoninę bet ten mirė.

Tai va, delfis švenčia savo gintadienį, o aš jiems nuoširdžiai linkiu nudvėsti, kadangi jie planingai bando užlenkinėti Lietuvių tautą (nepainiokite su išverstaskūrių buvusių komjaunuolių, o dabar aršių rusofobų šutve vadinama valdžia).