20min

Straipsniai skaityti per paskutines...

Įvyko tai, kas ir turėjo įvykti – žmonės pradėjo mąstyti ir matyti, kas yra kas. Gegužės 12 dieną Lietuvoje vyks LR Prezidento rinkimai. Jau prasidėjo parašų rinkimo metas – save išsikė…


Nuo tos dienos jau praėjo dveji metai. Nuo tos dienos, kai mažai kas suprato, kas vyksta, ir visi sumišę ieškojo kokių nors naujienų iš okrainos.


Lietuviakalbis Ignas Vėgėlė visą savo sąmoningos veiklos laiką atstovavo interesus tų, kas pardavinėjo Lietuvos suverenitetą, naikino valstybę ir vykdė lietuvių Tautos genocidą.


FB paskyroje Lietuva ne lietuvių Ežerai ne lietuvių, miškai ne lietuvių, žemė ne lietuvių, jūra ne lietuvių, viskas kas sukurta mokesčių mokėtojų pinigais, irgi jiems nepriklauso. Piliečiai turi tik laikiną teisę naudotis turtu, kurį įsigijo. Už žemę po namais moka, už brangesnius namus moka, greitu laiku mokės ir už visus namus, bei butus. Taip, Šimonytė aiškiai pasakė: NT mokesčio idėjos neatsisakėme. Lietuviui, Lietuvoje, niekas nepriklauso, bet karinio konflikto atveju, jį varys mirti už tai, kas jam nepriklauso. Ar dar liko kokių iliuzijų? Dar jaučiatės "savo" šalies šeimininkais? 15 min.


Okrainoje buvo denacifikuotas pirmasis samdinys iš litukrijos. Dėl jo mirties net anušauskinis ašarą nubraukė. Tai 43 metų Tadas Tumas su šaukiniu „Milžinas“ („Великан“), tarnavęs minosvaidininku Ukrainos kariuomenės 92-ojoje brigadoje.Vilniaus miesto savivaldybės vadovai konservatorius Valdas Benkunskas ir Adomas Bužinskas pagaliau tarybos nariams atskleidė savo pasiūlymų esmę: padidinti užsakomų darbų apimtis ir statybos darbų kainą (ją indeksuojant) bei „koncesijos“ sutarties sumą iki 158,5 mln. eurų ir sutrumpinti atsiskaitymo už statybos darbus terminus nuo 22 metų iki 2 metų. Kam viso to reikia? Ogi todėl, kad koncesininkas “Baltcap Infrastructure Fund” (toliau – Baltcap) nebesugeba (apie tai jis paskelbė viešai šiemet, nors statybos darbai sustojo ir visokie „stebuklai“ prasidėjo pernai spalio mėn.) toliau vykdyti 2021 m.


Praėjusią savaitę žlugus Ukrainos gynybinėms linijoms Avdijivkoje ir prezidento rinkimų favoritui Donaldui Trumpui pareiškus, kad jis negintų Europos Rusijos puolimo atveju, vis garsiau skamba raginimai didinti karines išlaidas Europoje. Atrodo, kad šie raginimai skamba iš įvairių šalių gynybos ministerijų, tačiau neaišku, ar jos aptaria šiuos planus su savo kolegomis finansų ministerijose. Tikrovė yra tokia, kad po daugelį metų trukusių išlaidų uždarymui ir energetikos subsidijoms vidutinė Europos šalis patiria ekonominių sunkumų.


Kartu iki pergalės: Lietuvos gyventojai tvirtai palaiko karinės paramos Ukrainai teikimąArtėjus antrosioms karo metinėms, Lietuvos karinės paramos Ukrainai vertė pasiekė 570 mln. eurų. Krašto apsaugos ministerija už laisvę kovojančiai Ukrainos kariuomenei tiekia karinę ginkluotę, techniką, šaudmenis, prisideda finansiniais įnašais tarptautiniuose fonduose, o Lietuvos gyventojai tokios karinės paramos perdavimui reiškia tvirtą palaikymą. Krašto apsaugos ministerijos užsakymu gruodį atlikta visuomenės nuomonės apklausa parodė, kad Lietuvos karinės paramos Ukrainai teikimui pritaria 76 proc.Strateginės aplinkybėsJAV prezidentas Džo Baidenas Rusijos diktatorių Putiną pavadino „pamišusiu šunsnukiu“, mojuojančiu branduoliniu ginklu, tuo pačiu pabrėždamas, kad šiuo metu didžiausia žmonijos išlikimo grėsmė – klimatas. Ir tai yra visiška tiesa. Kariaudami, žudydami, be atvangos vartodami ir niokodami šį rojaus kampelį, pavadinimu Žemė, mes esame arti susinaikinimo slenksčio. Lėšų rinkimo renginyje San Franciske Baidenas žiebė ir Kongreso respublikonams, pavadindamas juos „chaoso ir susiskaldymo partija“.Darbo savaitė jau eina į pabaigą, o kapitalistinėje „Lietuvos“ kolonijoje vyksta gana įdomūs dalykai, kurie eilinį kartą rodo mums visiems, kad buržuazijai ir jos valdžiagyviams buvo, yra ir bus nusispjauti į tautą ir paprasto darbo žmogaus gerovę. Tarp šios savaitės „perliukų“ ir aktualijų – valdžios pasisakymai apie Darbo kodekso liberalizavimą, Gitano Nausėdos pasisakymas apie Nekilnojamo turto (NT) ir automobilių mokesčių neišvengiamumą bei nuo liepos mėnesio pakilsiančias centrinio šildymo kainas.


Krašto apsaugos ministras, labiau žinomas kaip anušauskinių KGB sąrašų skelbėjas, Arvydas Anušauskas susitiko su naujai paskirta Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadore Kara McDonald ir aptarė regiono saugumo situaciją bei aktualiausius dvišalio bendradarbiavimo atgrasymo srityje klausimus.A. Anušauskas pabrėžė, kad „tolesnis nepertraukiamas JAV kovinių pajėgų buvimas Lietuvoje yra Krašto apsaugos ministerijos prioritetas, todėl dedamos pastangos gerinti karinę infrastruktūrą ir suteikti sąjungininkų kariams visą reikalingą priimančiosios šalies paramą“.Kandidatui į LR Prezidentus Eduardui Vaitkui teko kreiptis į Švedijos ambasadorių su prašymu sutramdyti įsisiautėjusį „Swedbank” banką, nes pasirodo, kad Lietuvos institucijos yra visiš…


Kažkada sovietiniais laikais buvo tokia turistų daina "Svajoklis." Ją perdainavo ir Saulius Prūsaitis: https://www.youtube.com/watch?v=wMo925BiLIU Šiandien prie Neries aš ją vėl išgirdau dainuojant. Nustebau, nes tekstas gerokai skyrėsi.Kaip lakštingala negali nečiulbėti, taip advokatas Ignas Vėgėlė negali nemeluoti! I. Vėgėlė ir vėl APSIMELAVO lygioje vietoje. Kodėl jis taip kvailai elgiasi?


Gilesnės ES integracijos politika nepriimtina ES šalių narių politikams, besirūpinantiems jų atstovaujamų valstybių suvereniteto bei nacionalinės tapatybės išsaugojimu. Jų skaičius EP per pastarąsias dvi EP kadencijas išaugo, bet ne tiek, kad darytų reikšmingą poveikį. Už minėtą rezoliuciją balsavo 355 EP nariai, 154 nepritarė, o 48 susilaikė. Tačiau po metų, EP antrą kartą balsuojant dėl ES Sutarčių keitimo, pasipriešinimas reformai ženkliai išaugo.


Nuo 1991 metų latviams intensyviai buvo įteiginėjama, kad viskas kas tarybinio – blogai. Prisipažinsiu, aš pats taip galvojau iki to laiko, kol neužėmiau kultūros ministro, kuriuo tuo metu buvo Raimondas Paulsas, patarėjo posto. Aš pradėjau susipažinti su mokymosi priemonėmis, ir paaiškėjo, jog per nepriklausomybės metus Latvija nieko neišspausdino! Visi vadovėliai – latvių kalbos, literatūros, žodynai – visi iš Tarybų Sąjungos! Lygindamas su tarybinės Latvijos palikimu, aš pamačiau, kad mūsų š


Teisininkas Ignas Vėgėlė, dalyvaujantis 2024 m. Prezidento rinkimuose, vasario 22 d. kreipėsi į tautą. „Brangus Lietuvos žmonės. Šiandien svarbi ir labai simboliška diena. Prieš keletą dienų šventėm vasario 16-ąją ir mūsų Lietuvos atkūrimo šventę. Norėčiau priminti įdomią detalę. Lietuvos aidas, bijantis vokiečių okupacijų, valdžios represijų, irgi spausdino vasario 16-osios aktą, bet jo neplatino keletą dienų. Lygiai taip pat ir šiandien stoviu prieš Jūs, skelbdamas šį kvietimą jungtis ir kartu kurti augančią Lietuvą, skelbiu praėjus keletui dienų po vasario 16-osios.
"Šeštadienio vakarą Hagos mieste Nyderlanduose kilo masinis smurtas, kai šimtai siautėjančių Afrikos migrantų puolė policiją, niokojo turtą ir padeginėjo - tai scenos, kurios dar kartą išryškino visišką multikultūralizmo nesėkmę" - rašoma JAV portale Zerohedge. Pranešama, kad smurtas įsiplieskė tarp dviejų konkuruojančių grupuočių per Eritrėjos bendruomenės "susitikimą" Hagoje, kur įsikūręs Nyderlandų parlamentas. Eritrean African immigrants devastate The Hague and attack Dutch police. pic.twitter.


Vengrų nacionalistų partijos „Tėvynė mūsų“ lyderis Laszlo Torockai pareiškė, kad Ukraina, pralaimėjimo atveju konflikte su Rusija, savo Užkarpatės regiono teritoriją turėtų atiduoti Vengrijai. Kalb…


Ukrainiečiai kariauja ne už savo žemę, o už megakorporacijoms priklausantį turtą. Jie gelbėja ne savo gyvybes, bet anglo-judo-saksų globalių klanų turtą. Jie niekuo nesiskiria nuo vergų, kuriuos jų šeimininkai vergvaldžiai siunčia į karą, saugoti jų užsigrobtas valdas.


which underlies the New World Order was again exposed in the last few months by another brave whistleblower. Australian woman Fiona Barrett showed a ton of courage in going public at a Sydney press conference in October 2015 and naming names. Fiona, a former victim of Satanic ritual abuse and part of an international VIP pedophile ring, not only exposed the existence of the Satanic pedophilia network and its international child trafficking ring, but actually named 3 former Australian Prime Ministers and 1 former US President as perpetrators. She reveals that this network, composed of famous actors, celebrities, judges, politicians and other h


Strateginės aplinkybėsPrabėgus dvejiems Rusijos ordų invazijos į Ukrainą metams, svarstoma, kuri pusė šiandien turi pranašumą. Teigiama, jog karo pradžia buvo triuškinamai katastrofiška Rusijai, o Ukraina sugebėjo išlaisvinti didžiules teritorijas ir mėgino pereiti į (kontr)puolimą. Ir tik milžiniškų aukų dėka, kurios viršija 400 000 lavonų, rusams pavyko išlaikyti pozicijas ir sąlyginį pranašumą fronto linijoje. Nors Vakarų lyderiai slapta viliasi, kad rusų motinos nebeleis Putinui žudyti savo vaikų, tai naivi iliuzija.Gerovės valstybės kūrėjas, Sąjūdžio laikais įstojęs į TSRS komunistų partiją ir taip iš jos ir neišstojęs Gitanas Nausėda, vos prieš dieną žadėjęs vaišinti laiminguosius šalies gyventojus kava, jau po dienos atšaukė savo pažadą.„Dėl vakarykščio mano įrašo keletas partijų kreipėsi su skundais į Vyriausiąją rinkimų komisiją. Siekdamas nepažeisti LR Rinkimų kodekso nuostatų ir nenorėdamas Vyriausiosios rinkimų komisijos apkrauti papildomais darbais, patikslinu savo įrašą: Pasirašiusius už mane kviesiu susitikti kavinėje, ne darbo metu.


Replika į komentatorą, apie tai, kad pašaukti į karą "neturi pasirinkimo".


Siekiant labiau atgrasyti priešą, Vyriausybė pritarė Nacionalinio saugumo komisijos siūlymui stabdyti prekių, transporto ir asmenų judėjimą per Lietuvos – Baltarusijos valstybinę sieną Lavoriškių ir Raigardo pasienio kontrolės punktuose.Nutarimas įsigalios kovo 1 d. „Siūlymas uždaryti dar du pasienio punktus yra savalaikis ir būtinas. Kaimyninėse valstybėse liko po vieną veikiantį pasienio kontrolės punktą, o Lietuvoje – keturi. <...


Minėdami plataus masto Rusijos karo prieš Ukrainą antrąsias metines, Kyjive, Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininko Ruslano Stefančuko kvietimu, vasario 22–25 dienomis susitinka Europos Sąjungos ir NATO valstybių užsienio reikalų komitetų pirmininkai, jų pavaduotojai ir tarptautinio parlamentarų tinklo „Susivieniję už Ukrainą“ (angl. United for Ukraine) atstovai. Susitikimuose dalyvauja Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis ir Užsienio reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Giedrius Surplys. Šiandien, vasario 23 d.


Partijos Спiльна дiя (Bendras veikimas) lyderė Tatjana Montian kalba apie tai, kokia dabar Ukrainoje realybė: apie mažumas, oligarchus, valstybingumą, kodėl nesusijungė DNR ir LNR, apie Aleksejų Mozgovojų, civilių žūtis Donbase, ar grįš Donbasas į Ukrainą, ar vyks mūšiai Kijeve, ar Ukrainos, Baltarusijos ir Rusijos žmonės yra viena nacija ir kt. Australijos parlamentas ragino JAV nutraukti Džulianui Asandžui (Julian Assange) iškeltą bylą, prieš teismo posėdį Jungtinėje Karalystėje.Ekspertai.eu primena, kad Lietuvos politikos lyderiai pritaria JAV pozicijai, laikomasi nuomonės, kad tokie žmonės kaip Dž. Asandžas, kuri yra pridirbęs nemalonumų ir mūsų šalies vedliams, turėtų sėdėti kalėjime ilgus metus. Apie tai, apie WikiLeaks ir 2024 02 23 ekspertai.LIVE laidoje „2K+“, kurią nuo 18 val. tiesiogiai bus galima žiūrėti ekspertai.eu TELEGRAM kanale ČIA (kas neturi, instaliuokitės programėlę).


Priešingai populiariam mitui, moralinio pobūdžio samprotavimai tautų elgesiui tarptautinėje arenoje didelės įtakos nedaro – sprendimus labiau įtakoja išoriškai nematomas pinigų ir geopolitinės įtakos kokteilis. Tad, kai tik pamatote valdančios klasės atstovus pradedant demonizuoti kažkurią šalį, pirmas sau užduotas klausimas turėtų būti „kas gi čia yra pastatyta ant kortos?“ Tuo pačiu laiku Rusija, Kinija, Iranas ir Sirija tapo pažymėtomis šalimis. Kai tik suprasite kodėl – tai įvykiams, dabar v


Strateginės aplinkybėsJAV per dvi dienas trukusias derybas nepavyko paskatinti Kinijos paspausti Irano, kad šis sustabdytų husių išpuolius prieš komercinę laivybą Raudonojoje jūroje. Penktadienį ir šeštadienį Bankoke (Tailandas) vykusiuose susitikimuose su Kinijos užsienio reikalų ministru Vang I (王毅), JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Džeikas Salivanas bandė įtikinti Pekiną imtis veiksmų. Visgi, derybos baigėsi be jokių ženklų, kad Kinija yra pasirengusi pasinaudoti savo ekonomine įtaka Iranui, kuris finansuoja ir aprūpina Jemeno husius.


Seimo narys Justas Džiugelis, kuo ramiausiai per tris metus išleidęs 23 tūkstančius mokesčių mokėtojų eurų savo veiklos viešinimui teigia, kad „demokratija kainuoja brangiai“. Tai neskambėtų taip groteskiškai, jei ne visai sena istorija su šalto vandens tiekimu, kurio Seimo nario namuose buvo pavogta už maždaug 4 tūkstančius eurų. Tiesa, brangios demokratijos apologetas tuomet teigė, kad vandenį vogė ne jis, o jo mama. Puikus etinis – moralinis viražas, gerai, tiksliai atspindintis gražulių, džiugelių ir žemaitaičių koaliciją Seime.
Ursula Von Der Leyen had a Nazi grandfather


Paskutinių dienų aktualijos analitinėje V. Piakino apžvalgoje: Бунты в Балтиморе; Годовщина сожжения людей в Одессе; Фильм про потери ВСУ; Отказ Польши пропустить байкеров; Пожары около Чернобыля; Отказ в экстрадиции Фирташа; Кто такой Назарбаев? Почему сложно найти достоверные источники, об истории Казахстана? Заявление Путина и Грефа, о необходимости сувереннизации экономики России; Заявление Дворковича про мульти-валютную систему; Приезд "Старейшин" к Путину; Зачем была нужна Вьетн


Šoigu apie Avdeevkos išlaisvinimą. 1. Generalinio štabo operacija Avdeevkoje bus įtraukta į Gynybos ministerijos vadovėlius. 2. Avdeevka buvo išlaisvinta su minimaliais nuostoliais.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) inicijuoja neeilinę Seimo sesiją. Pasak sąjungos pirmininko Ramūno Karbauskio, situacija beprecedentė – valdantieji per ilgai ignoruoja ne tik ūkininkų…


Pribaltikos limitrofinių darinių “politikų” reakcija į paieškos paskelbimą, galima laikyti vadovėliniu baimės pavyzdžiu. Tai tikras įvykis. Jie tikrai išsigando.


Strateginės aplinkybėsPentagonas vakar paskelbė, jog Ukrainos kare „grėsmė yra reali“. JAV gynybos departamento atstovas spaudai generolas majoras Petas Raideris (Pat Ryder) pareiškė, kad Ukraina pralaimės karą, jei negaus daugiau ginklų. Tuo pačiu JAV gynybos ministerijos atstovas atsisakė prognozuoti ukrainiečių karo su rusais pabaigą. Keista, po prognozės, kad Ukraina gali pralaimėti, atsisakyta teikti kitas prognozes. Tuo tarpu Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytras Kuleba pastebėjo, kad Rusija turi patikimesnes partneres nei Ukraina.


Adeno įlankoje husiai atakavo Britanijoje registruotą prekybos laivą „Rubymar”, pranešė husių atstovas  Yahya Saria, kurį vakar citavo „Reuters” agentūra. Kaip pranešė agentūra, laivui gresia paskendimas. Su Belizo vėliava plaukiojantį laivą, husiai apšaudė Bab-el-Mandebo sąsiauryje, jungiančiame Raudonąją jūrą ir Adeno įlanką. Ekipažui buvo suteikta galimybė palikti laivą – jo husiai neatakavo. Šiandien socialiniuose tinkluose pasirodė husių išplatinti vaizdo įrašai, kuriuose matyti skęstantis laivas, t.y. jo paskutinės sekundės. Karas Raudonojoje jūroje pereina į kitą fazę.
Deja, nuo traumų, didelių ar mažų, nesame apsaugoti nė vienas. Suprantama, kad, jas patyrę, norime kuo greičiau pasveikti ir kartu vartoti kuo mažiau vaistų. Kaip greičiau pasveikti patyrus traumą? Apie tai kalbamės su Lietuvos olimpinės rinktinės vyriausiuoju gydytoju sporto mediku dr. Daliumi Barkausku. Kokias traumas dažniausiai patiria žmonės, ypač sportuojantys? Kaip jas galima suskirstyti?Tagesspiegel: „Pirmajame „Sahros Wagenknecht sąjunga” partijos suvažiavimo Berlyne delegatai pagerbė Raudonąją armiją. „Sahros Wagenknecht sąjunga” yra nauja partija, turinti aiškią taikos programą, rašo vokiečių „Tagesspiegel” leidinys. Ji nepritaria ginklų siuntimui Ukrainai ir šiuo požiūriu sutampa su dešiniąja „Alternatyva Vokietijai” (AfD). „Sagros Wagenknecht sąjunga” (BSW)  už protą ir teisingumą” save pristato kaip vieningą politinę organizaciją ir polemizuoja su pačia idėja siųsti ginklus į Ukrainą.


Žurnalistė iš Prancūzijos, literatūrinio almanacho „Žodžiai ir reikšmės“ vyriausioji redaktorė Elena Kondratjeva-Salguero kanalo „Waldman-LINE“ laidoje „Neutralioji zona“ išsakė savo nuomonę apie Vakarų politikų ir „apsėstų rusofobų“ požiūrį į Aleksejaus Navalno mirtį, vertina Prancūzijos reakciją į Vladimiro Putino interviu su Takeriu Karlsonu (Tucker Carlson), analizuoja „naujos pasaulinės cenzūros eros“ atėjimą ir komentuoja pasirodžiusią klastotę apie tai, kad „Zelenskis rengė pasikėsinimą į Makroną“.Įdomus pastebėjimas – A.


Kit Kniggtly straipsnio, "40 faktų, kuriuos privalote žinoti: Tikroji "Covid" istorija", paskelbto kovo 24 d. portale Off-guardian.org. vertimas. https://off-guardian.org/2023/03/24/40-facts-you-need-to-know-the-real-story-of-covid/ I DALIS: SIMPTOMAI 1. "Covid19" ir gripo simptomai yra IDENTIŠKI. Nėra jokių simptomų ar simptomų rinkinių, unikalių arba specifinių tik "Covid" ir vien tik "Covid". Visi "Covido" simptomai yra bendri su daugeliui kitų ligų ir būklių, įskaitant visumą kvėpavimo takų infekcijų, liaudiškai vadinamų "gripu".Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programos tikslai – sutelkti Lietuvos žmones švęsti atkurtos Lietuvos gimtadienį, skatinti didžiuotis savo šalimi, būti svarbiais ir aktyviais savo šalies gyvenimo dalyviais. Apie tai pranešė premjeras Saulius Skvernelis ir Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonnson.


Šiandien buvo pradėtas statyti dar vienas atominis „Arktika“ tipo ledlaužis (projektas 22220), kurio tūris viršija 33 000 tonų. Jo pavadinimas „Leningradas“.


Lietuvos dailininkų sąjunga atsiliepdama į Europos Parlamento nario atvirai neo-fašistinių pažiūrų Petro Auštrevičiaus kvietimą surengti labdaringą aukcioną Ukrainai pakvietė visus dalyvauti šioje kilnioje misijoje – paremkime Ukrainą! Šio aukciono metu gautas pajamas numatyta skirti dėl „Rusijos agresijos nukentėjusių Ukrainos karių ar civilių galūnių amputavimo bei odos regeneravimo operacijoms, kurios galėtų būti atliktos kvalifikuotų Lietuvos specialistų.“


Gudijos valiutinių kekšių revoliucijos pradžioje, visa viešoji erdvė ir internetas buvo perpildyti "feikiniais" pranešimais apie tai, kad pav. Aleksandas Lukašenka malūnsparniu jau pabėgo į Rusiją, milicininkai masiškai pereina į protestuotojų pusę, protestai užpildė VISĄ Baltarusiją ir pan.


Pavadinimu noriu paryškinti esminius NATO viršūnių susitikime ryškėjusius dalykus. Amerikiečių pagalba išties didžiulė – nepaliaujamai tvirtinami vis nauji ginkluotės ir finansinės pagalbos paketai, įvairiais lygiais aiškinama, kad nebus leista Ukrainai pralaimėti. Kita vertus, stengiamasi nekalbėti apie esminius ukrainiečių puolimo „stabdžius“, kurie jau tampa akivaizdūs ne tik kariškiams. Joks didesnis šiuolaikinis puolimas neįmanomas be aviacijos paramos. Tačiau kaip tik aviacija ir yra ukrainiečių karinių pajėgų silpnoji grandis, gerai žinoma ir rusų okupantams.Liepos 12 d., trečiadienio vakarą, NATO viršūnių susitikime Vilniuje viešėjęs Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidentas Džo Baidenas Vilniaus universiteto (VU) kiemelyje kreipėsi į lietuvių tautą. Į gausiai susirinkusius lietuvius JAV prezidentas kreipėsi lietuviškai: „Labas, Lietuva!“ JAV prezidentas Džo Baidenas savo kalbos pradžioje savo kalboje pabrėžė laisvės idealus ir priminė sovietinės okupacijos žiaurumus. „Jūs iškovojote savo nepriklausomybę ir 1991 metų sausio 13-ąją vieningai gynėte savo televizijos bokštą, kai buvote puolami“, – pradėdamas savo kalbą sakė jis.


Klaipėdos kultūros magistro vardą pelnęs Mažosios Lietuvos krašto metraštininkas, fotografas, istorikas ir publicistas Bernardas Aleknavičius kategoriškai atsisako priimti pagrindinę šio vardo regaliją – auksinį žiedą, pagamintą pagal galbūt Kryžiuočių ordino magistro žiedą, rastą Klaipėdos piliavietėje.


Kada pagrindinis žmonių žudymo įrankis - dirbtinio kvėpavimo aparato masinis naudojimas buvo paviešintas, pasaulinės aferos įpūtėjams nebeliko nieko kito, kaip pradėti lengvinti karantiną. Nes numatyto mirusiųjų skaičiaus, be šio aparato pasiekti neįmanoma. Tiesiog atkreipkite dėmesį į tai jog mirusieji nuo koronoviruso gydymo aparatu (bent jau Italijoje ir Ispanijoje) yra kremuojami, tokiu būdu paslepiant nusikaltimo pėdsakus.


Strateginės aplinkybės Naikintuvų F-16 perdavimas Ukrainai tolsta kaip oazės miražas dykumoje. Daugelis ukrainiečių, o taip pat ir Vakaruose patogiai sėdinčių ir klaviatūras barškinančių ekspertų puoselėjo nepagrįstą viltį, kad šių orlaivių pasirodymas Ukrainos danguje iš esmės pakeis padėtį ant žemės ties fronto linija.
Europa akivaizdžiai skyla. Ne tik dėl Brexit. JAV ir Europos Sąjungai bravūriškai ir nepaskaičiuotai šiemet paskelbus sankcijas Rusijai, susidurta su tikrove, verčiančia valstybes apsispręsti, ką daryti. Tačiau šiame straipsnyje nevertinsime sankcijų klausimo. Kadangi šių sankcijų, prie kurių prisijungė 65 iš 195 valstybių, nesilaiko pačios sankcijas skelbiančios didžiosios valstybės, visų pirma, JAV, todėl ir Lietuva turėtų apsispręsti, ar ir toliau leisis vedama savižudžių keliu.


Noriu jums papasakoti istoriją, kurios dalimi yra tapęs kiekvienas Lietuvos kaimo gyventojas. Tiksliau – tai yra prabėgusio dvidešimtmečio apžvalga, kuri prasideda sulig pirmaisiais mano sąmoningais atsiminimais ir tęsiasi iki pat šiandienos. Pradėti noriu nuo to, jog aš pats gimiau ir užaugau mažame Lietuvos kaime, visą kaimo raidą (klestėjimą ir nuosmukį) mačiau savo akimis, todėl ir kilo mintis tai išdėstyti raštu.


Trąšų gamyklos "Achema" vadovybė griežtai atsisakė pasirašyti sutartį dėl suskystintų gamtinių dujų tiekimo iš Klaipėdos. Vienas iš didžiausių įmonių Lietuvoje yra ant bankroto ribos, nes yra priverstos pirkti Klaipėdos SGD terminalo Independence produkciją. Išsaugoti gamyklą gali atnaujintas tiesioginis pigių rusiškų dujų tiekimas, bet Lietuvos valdžia "energetinės nepriklausomybės" vardan pasirengę sužlugdyti vieną iš pagrindinių kompaniją - mokesčių mokėtoją ir palikti be darbo tūkstančius žmonių.


VILNIUS, birželio 11 — Sputnik. Ukrainos saugumo pajėgos rengia Donbase provokaciją prieš Europos Sąjungos politinio saugumo komiteto delegaciją, praneša RIA Novosti su nuoroda į Donecko Liaudies Respublikos (DLR) saugumo ministeriją. Europos delegacija atvyks į Ukrainą prezidento Petro Porošenko kvietimu, pabrėžė DLR. Nuo birželio 13 iki birželio 15 dienos ji lankys fronto teritorijas ir Kijevą, kad ištirtų humanitarinę padėtį Donbase.


Lietuvoje keliama propagandinė isterija ir raganų medžioklė manęs seniai nebestebina. Kiekvienam blaiviai mąstančiam žmogui turėtų būti aišku, kad šiuo metu Lietuvoje labiau už viską bijoma tiesos!.. Sisteminių propagandistų užkalnių, pancerovų žmonėms brukamos rašliavos – tai klasikinis pavyzdys, kaip visuomenėje formuojama „vieninga nuomonė“, cenzūruojant jai prieštaraujančius. Todėl kiekvienas blaivesnio proto žmogus, drįstantis pasakyti, jog karalius yra nuogas, užvaldytoje Lietuvoje apšaukiamas „liaudies priešu“.Sveikatos teisės institutas (STI) Lietuvos Respublikos Konstituciniam Teismui pateikė rašytinę nuomonę, pagrįstą mokslinio tyrimo, kuriame vertino galimybių paso mokslinį pagrįstumą bei poveikį, rezultatais.


Il Giornale rašoma, Europos komisija pateikė naują imigracijos planą septyneriems ateinantiems metams, kuris apima imigrantų socialinę integraciją, jų aprūpinimą naujais būstais. Taip pat Europos parlamente vyksta ataskaitos dėl pilietinių teisių. Tačiau ir čia prioritetas ne kova su terorizmu, o kova prieš rasizmą ir islamofobiją.


Vladimir Putin Quotes the Bible During Pro-Russia Rally in Moscow


Seime jau skinasi kelia Karbauskio pateiktos įstatymų pataisos, pagal kurias daugiau teisių įgaus rinkimų komitetai, šie grėsmingi politinių partijų konkurentai. Trumpai priminsime: rinkimų komitetai dažniausiai yra nepartinių piliečių susivienijimai į rinkiminius sąrašus, už kuriuos, kaip ir už partijas, nuo 2014 metų galima balsuoti per savivaldos ir per Europos Parlamento rinkimus. Iš esmės tai yra alternatyva partijoms, nuo kurių daugelis rinkėjų jau pavargo. Taigi, Karbauskio siūlomos įstatymų pataisos leistų šiems komitetams sudaryti tarpusavyje arba su partijomis priešrinkimines koalicijas, t. y.


Praėjus beveik dviem karo metams Užsienio reikalų ministras paskelbė naujieną, kad iš esmės keičiasi pasaulio saugumo architektūra ir Lietuvai reikia permąstyti savo gynybos klausimus.Geopolitinė padėtisJAV nacionalinės žvalgybos direktoriaus biuro paskelbtoje viešoje ataskaitoje teigiama, kad Kinijos pagalba Rusijai vaidina vis svarbesnį vaidmenį kare. Kinai nebeapsiriboja žvalgybinių dronų tiekimu, bet padeda agresoriui atsarginėmis naikintuvų dalimis. Nuo šių metų kovo mėnesio Kinija „į Rusiją išsiuntė dronų ir jų dalių už daugiau nei 12 mln. dolerių“. Be to, Kinijos valstybinės gynybos bendrovės tiekė Rusijos valstybinėms gynybos bendrovėms, kurioms taikomos sankcijos, įvairią dvejopo naudojimo įrangą.


Geopolitinė padėtisVakar teroristų valdoma Rusija bepiločiais smogė Ukrainos uostamiesčiui pasienyje su Rumunija, padarydami didelę žalą ir sukeldami didžiulį gaisrą objektuose, kurie yra labai svarbūs Ukrainos grūdų eksportui. Per pastarąsias dvi savaites į Odesos uostą ir regiono upių uostus, kurie naudojami kaip alternatyvūs maršrutai, buvo nukreipti dešimtys bepiločių lėktuvų ir raketų atakų. Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovas Andrijus Jermakas sakė, kad per smūgius nukentėjo Izmailo miestas prie Dunojaus upės, kuris skiria Ukrainą ir Rumuniją.


LUCIFERIN Bill Gates Foundation’s COVID-19 Vaccine is a Satanic Plot


1989 metų gruodžio 20 dieną amerikiečių kariuomenė įsiveržė į Panamą. Jungtinės Valstijos oficialiai motyvavo išpuolį poreikiu apsaugoti 35 000 Amerikos piliečių gyvybes ir atkurti demokratiją Panamoje. ❗️


Lietuvos gyventojų pasipriešinimo okupacijai centro (LGPOC) vadas Eduardas Vaitkus gavo dar vieną raštą iš Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK).Jame informuojama, kad „2023 m. gruodžio 18 d. gavo skundą, kuriame nurodoma, kad 2023 m. gruodžio 15 d. periodiniame leidinyje „Lietuvos konservatoriai“ yra paskelbta kandidato į Respublikos Prezidentus E. Vaitkaus politinė reklama ir, kad ši politinė reklama nepažymėta Rinkimų kodekso nustatyta tvarka“.DRAUGAI, jau visai netrukus mes su jumis gyvai stebėsime, kaip PASKUTINĘ SAVO NAKTĮ VILNIUJE leis mūsų šaunieji traktoristai, miško vežėjai ir šiaip galingos technikos mėgėjai.


Šią savaitę pasirodė žinia apie premjero ir LSDP pirmininko, Algirdo Butkevičiaus, pareiškimo per vizitą Jungtinėse Valstijose: jis vienareikšmiškai pasisakė už skalūninių dujų išgavinėjimą Lietuvoje, kurio, viską sėkmingai suorganizavus, su itin palankiomis lengvatomis imtųsi amerikietiško kapitalo struktūros.


Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja Jūratė Šovienė viešai pareiškė, kad referendumui surengti reikalingų parašų skaičių reikia sumažinti. Ir pratrūko valdančiųjų bei juos aptarnaujančiųjų ilgai slėptas pyktis dėl vykstančios referendumo iniciatyvos. Tačiau nuo beatodairiško pykčio iki melo – tik vienas žingsnis.Pirmas sureagavo Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) absolventas (magistras), dabar net TS-LKD įstatytas Seimo narys Lingė Mindaugas („Siaubiamiškio pasaka Nr.


Vokietijos dienraštyje "Bild" rašoma, kad nepaisant darbo ministro Hubertuso Heilo (51, SPD) paskelbto darbo vietų kūrimo skatinimo, Vokietijoje dirba tik 25,2 proc. pabėgėlių iš Ukrainos. Palyginimui: Danijoje darbą jau rado 78 proc. karo pabėgėlių iš Ukrainos. Čekijoje dirba 66 proc. Lenkijoje (65 proc.), Švedijoje ir Jungtinėje Karalystėje (po 56 proc.) bei Nyderlanduose (50 proc.) dirbančių ukrainiečių pabėgėlių taip pat yra gerokai daugiau nei Vokietijoje. Šiuos skaičius Friedricho-Eberto fondo užsakymu apskaičiavo politologas Dietrichas Thränhardtas (82, Miunsterio universitetas).


Policijos kuruojama FB grupe ragina nulaužti tinklapius susidoroti su jiems neįtinkančiais asmenimis padegti jų automobilį ir panašiaiPanašu, kad eilinį kartą arčiau galimybių atsiimti pinigus iš ESO yra tie, kurie elgiasi pagal savo vidinį įsitikinimą ir nuojautą, be to, nelaukia valdžios malonės. Ypač tie – kurie nesivadovauja žmonėmis nesirūpinančios valdžios reklaminiais šūkiais ir propaganda. Treji metai gyvename „TikTok“ stiliaus valstybės valdyme, kurioje sprendimai priimami jų tinkamai neįvertinus ir neišanalizavus, o gyventojai „maitinami“ spalvingais reklaminiais šūkiais, pagrindžiančiais tuos sprendimus. Sprendimus, kurie neretai nėra naudingi valstybei ir žmonės, o kartais atneša net ir žalą.


2023 m. lapkričio 29 d. Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorė Vita Gedvilienė tenkino Zigmo Vaišvilos skundą ir panaikino jau trečią Vilniaus m. 3-iojo policijos komisariato vyriausiosios tyrėjos Tomos Gaigalaitės nutarimą atsisakyti pradėti tyrimą dėl Jono Ohmano Ukrainai renkamų aukų finansų tvarkymo.


Vasario 5 d. atidarytas karinis miestelis Rokantiškėse yra skirtas Kunigaikščio Vaidoto pėstininkų bataliono kariams. Karinio miestelio plotas – 17,7 ha. Miestelyje pastatyti administracinės ir specialiosios paskirties pastatai: kareivinės, valgykla, štabas, medicinos punktas, sportui skirtos patalpos ir aikštės, ramovė su koplyčia, o taip pat techninės paskirties pastatai, kita reikalinga infrastruktūra.


Aleksandras Šmeliovas lygina tai, kas bendra tarp to, kas dabar vyksta Ukrainoje, Armėnijoje ir vyko pasaulyje 1968-aisiais: Kadangi pastarųjų dviejų metų pagrindinė rusų visuomenės tema – įvykiai Ukrainoje, nėra nuostabu, kad protestai Armėnijoje prieš elektros tarifų pakėlimą išsyk imti lyginti su Kijevo Maidanu. Vis dėlto Armėnija nėra Ukraina.


Politinis strateginis lygmuoBaltijos šalys – Estija, Latvija,ir Lietuva bendrai paragino Vokietiją sustiprinti savo lyderystę ir siųsti savo tankus Ukrainai, taip dar labiau spausdamos Berlyną greičiau padėti Kijevui kare su Rusija.   „Mes, Estijos, Latvijos ir Lietuvos užsienio reikalų ministrai, raginame Vokietiją nedelsiant aprūpinti Ukrainą tankais  „Leopard”, – socialiniame tinkle  „Twitter” pareiškė Estijos užsienio reikalų ministras.Vasario 3 d.,  penktadienį, 18 val. Lietuvos nacionaliniame kultūros centre (Barboros Radvilaitės g. 8, Vilniuje) Senovės baltų religinė bendrija Romuva kviečia švęsti Perkūno dieną. Tą dieną Romuvos vaidilos Perkūno garbei atliks ugnies apeigas, bus šventinamos švenčiančiųjų atsineštos žvakės, giedamos bičių sutartinės.


Teroras. Pirmiausiai chunta siekia uždrausti žodžio laisvę, o paskui imasi prigimtinių teisių ribojimo ir atėmimo. Šiandien saugumas, JAV CŽV padalinys Lietuvoje, konfiskavo spaustuvėje visą G. Sapožnikovos knygos "Išdavystės kaina" tiražą.


США не смогут на этот раз «наказать» Сирию за борьбу с террористами: угрозы Вашингтона применить оружие по сирийским войскам в Восточной Гуте и Дамаске будут нивелированы действиями российских Вооружённых сил, считает эксперт РИСИ Владимир Фитин. «Повторения американской операции годичной давности с обстрелом аэропорта Шайрат не произойдёт, поскольку под угрозой уже жизнь российских военных специалистов, и российская армия будет решительно сбивать ракеты, направленные в расположение сирийских частей российских специалистов, а также их носители – то есть самолёты, с которых они будут запускаться», – пояснил востоковед.


Vilniaus apygardos teismui patenkinus buvusio Gedimino kalno projektuotojo UAB „Hidroterra“ ieškinį ir Lietuvos nacionalinį muziejų (LNM) įpareigojus sumokėti už atliktus darbus, būtų galima tęsti Gedimino kalno tvarkymo darbus. Tačiau LNM vilkina šį procesą apskundę sprendimą Lietuvos apeliaciniam teismui.


Ar eisi į mišką, jeigu reikės? - Žinoma, eisiu! - nedvejodamas atsakė mano bičiulis Alius Sakinis. - Aš ir dabar nueinu. Vasarą, rudenį ten pagrybauju, žiemą patyliukais pasikertu malkų... Aliau, ne malkų ir ne pagrybauti! Ar eisi, jeigu tėvynė pašauks? - Jeigu tėvynė?.. Taip, būtų labai gražu. Garbinga mirtis. Apie mane istorikai kurtų tokias gražias istorijas, žurnalistai rašytų legendas, o valdžia žūties vietoje pastatytų paminklą...Atsakymas į Juliaus Pankos „Lietuvos ryte“ 2014 07 28 dienos straipsnį „Politinės valkatos, referendumas ir Ukraina“‘ taip pat į Algirdo Patacko 2014 07 25 dienos straipsnį „Apie tikrąjį Rolando Paulausko veidą“. Kadangi esu susijęs ir su žemės referendumu (dalyvavau parašų taisymo kampanijoje), taip pat su signataru Rolandu Paulausku (kėliau jo kandidatūrą į Lietuvos Prezidento postą) ir filmu „…suprasti Ukrainą…“ (esu šio filmo bendraautoris), atsakysiu į šį… net nežinau kaip pavadinti… spjaud


Geopolitinė padėtisVakar Briuselyje susirinkusiems ES užsienio reikalų ministrams bloko užsienio politikos vadovas Džozefas Borelis išdėstė pasiūlymą per keturis metus Ukrainai skirti 20 mlrd. eurų. Specialus fondas būtų skirtas Ukrainai kovoti su Rusijos invazija, jo lėšomis dengiamos išlaidos ginklams, šaudmenims ir kitoms karinėms priemonėms įsigyti. Po susitikimo Dž. Borelis pareiškė, kad ES „esamą paramą pavers ilgalaikiu įsipareigojimu“ užtikrinti Ukrainos saugumą ir atsparumą.


Kiek yra žinoma iš atvirų šaltinių, gamykla pagamino iki 5000 bepiločių. Dabar gamyklos nebėra.


Viktoras Čmilis iš karto prisipažino buvęs KGB rezervo karininkas, tačiau jo pasakojimas apie tai kirtosi su paviešintais slaptais dokumentais


1922 metais vienoje iš Indo upės salų Pakistane archeologai aptiko po smėlio sluoksniu senovinio miesto griuvėsius. Vietovę pavadino Mohendžo Daru, kas vietine kalba reiškia "Mirusiųjų kalva". Manoma, kad miestas atsirado apie 2600 metais prieš mūsų erą ir egzistavo apie 900 metų. Tyrinėtojų nuomone, savo klestėjimo laikais jis buvo Indo slėnio civilizacijos centras ir vienas labiausiai išsivysčiusių Pietų Azijos miestų.Liepos 7 d., prasidedant vajui „Keliu vėliavą už Ukrainą NATO“, AB Lietuvos automobilių kelių direkcija ir AB „Kelių priežiūra“ dėka net 100 kilometrų judriausio šalies kelio nušvito mėlyna ir geltona spalvomis. Pagrindinėje Lietuvos magistralėje, tarp Vilniaus ir Kauno, kelyje įjungti elektroniniai kintamos informacijos kelio ženklai su Ukrainos ir Lietuvos vėliavomis. Be to, ant Elektrėnų viaduko  iškelta fizinė viena didžiausių Ukrainos vėliavų. Kartu suplevėsavo ir Lietuvos  trispalvė. Vajus prasidėjo nuo pat ryto, kuomet vėliavą, kurios ilgis 20 m., aukštis 1 m.


Visi girdėjome, kad Jonas Ohmanas sumenkino trispalvę. Bet kai atsiverčiau pažiūrėti, ką gi jis ten LRT pasakė, net nustėrau! Kodėl niekas nekalba apie tai, ką pasakė Nemira Pumprickaitė?  N. Pumprickaitė: Bet jūs tikriausiai matėte, kad yra tokia grupuotė, kuri sako, kad reikia kelti Lietuvos, o ne Ukrainos vėliavas? J. Ohmanas: Dabar pasakysiu negražiai, šitie mūsų vatninkai, kokie bebūtų, realiai yra nulis, jie nori tiesiog sau pasidaryti reklamą ir tuo pačiu būti naudingi Rusijai. Čia jau negražiai sakau, bet aš tai matau – šiek tiek juokinga, šiek tiek graudu (…). Čia marginalai, nieko.


Lapkričio 21 d. straipsnyje portale Tv3.lt cituojami Kunigo Juliaus Sasnausko žodžiai: „nesuprantu, kodėl sunku du mylinčius vyrus arba dvi moteris vadinti šeima“. Tai ne vieninteliai protą nepraradusį krikščionį šokiruojantys kunigo žodžiai. Straipsnyje rašoma: „J. Sasnausko manymu, besivystant žmogaus teisėms, reikėtų užtikrinti pagarbą LGBTQ+ bendruomenei – priimti partnerystės įstatymą“. „Partnerystės įstatymas reikalingas, kad tiems žmonėms parodytume pagarbą.“ (…) „Kunigas J. Sasnauskas sako, kad teisė žmogui mylėti ir kurti šeimą yra prigimtinė kiekvieno žmogaus teisė.


Lanzbergis stebi tave. Jis stebi ką tu galvoji, kuo tu gyveni, ką tu rašai. Jeigu tu rašai ne taip kaip reikia rašyti minčių policija ateis į namus pas tave ir suims tave. Jeigu tu galvoji ne taip kaip tau pasakė galvot, minčių policija ateis ir sunaikins tave. Negi tu galvoji, kad mes visi Lietuviškos kiaulės esame lygūs?


Į Užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Rusijos ambasados Vilniuje atstovas, kuriam buvo išreikštas griežtas protestas dėl pastarosiomis dienomis Rusijos surengtų vienų didžiausių raketų ir …Jutūbės kanalai

Pramogos Tiktoke

@ragelskis.laurynas

Mūsų bendruomenė Feisbuke

....


....
Paveiksliukai


Video

Orai

Draugai

Laisva informacija - laisvas žmogus!

Švieskis


....